ניצולת המיסיון נישאה כדת משה וישראל

כשהפעילות של יד לאחים פגשו בה לראשונה לפני שנתיים היא נדמתה להן כאגוז קשה לפיצוח. ג' הייתה זאת שהובילה את אמה אל שלוחת חולון של הכת המיסיונרית הידועה לשמצה עדי ה'. הבת והאם היו נטועות עמוק בתוך הפעילות של הכת וחשו עצמן חלק בלתי נפרד בה.

איש לא טרח לגלות את אוזניהן כי מדובר במסכת של רמייה וכבנות נאמנות לעם היהודי, עליהן להתנתק ממעגל הקסמים שבו הן שרויות. השתיים גם היו משוכנעות כי בשל המצוקה הכלכלית והמוראלית בה הן מצויות, לנוכח היותן אלמנה ויתומה, המקום היחיד בו יוכלו למצוא פורקן ותושייה יהיה בחיק המיסיון.

נדרשה מלאכת שכנוע לא קלה על מנת להציג בפני האם ובתה את מסכת השקר שבאמצעותה השתמשו המיסיונרים כדי ללכוד את השתיים בחיקם. עם הניתוק מהמיסיון, דאגו אנשי 'יד לאחים' לשכן אותם בסביבת מגורים חלופית, הרחק ממקום מגורם שנשק למוקד הכת. מלאכת הקירוב של הבת, שחשה עצמה עד כה בוגרת ויודעת היטב את אשר לפניה, הייתה איטית ומדורגת, עקב לצד אגודל.

השבוע שררה באגף למאבק במיסיון של יד לאחים תחושה של סגירת מעגל. ג' באה בברית הנישואין ונישאה ליהודי מאמין בחתונה מרגשת שאירעה באולם שמחות ברמת-גן. יו"ר 'יד לאחים', הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, נשא במהלך החתונה דברים נרגשים כשהוא מעניק את ברכתו לזוג לחיים מאושרים ושלווים בכל המובנים. ב'יד לאחים' העלו על נס את תרומתן הייחודית של נשי אגודת ישראל אשר העניקו עזר וסיוע להפקת החתונה.

כל מי שנקלע לחתונה הזאת לא יכול היה שלא להתרגש. המחותנים, השושבינים, 'בני המשפחה' והמשמחים- כולם היו אנשי 'יד לאחים' שהיו שמחים ונרגשים כאילו הייתה זו השמחה הפרטית שלהם. החתן והכלה עצמם נראו מאושרים ונרגשים. "אני אמנם בת 25 אבל אני מרגישה כמי שנולדה מחדש", אמרה הכלה הניצולה.

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל