סקר מכון סמית: רוב מכריע של הציבור היהודי בארץ מתנגד לנישואין של יהודים וערבים

24/01/2016

הסקר שנערך ע"י מכון סמית ביוזמת ארגון יד לאחים בשבוע שעבר הביא לממצאים חדשים בעניין נשואי תערובת בין יהודים לערבים בישראל, מנתוני הסקר עלה ש 90% מהציבור היהודי הישראלי לא מוכן בשום אופן שבתו או בנו יתחתנו עם בן זוג או בת זוג מוסלמים. עוד עלה כי מקרב הציבור החילוני בישראל, כ20% מהם מכירים באופן אישי זוגות מעורבים, לעומת 12% בלבד בציבור הדתי והחרדי.

בסקר נבדקה גם עמדת הציבור כלפי ארגון "יד לאחים" שנאבק כנגד התבוללות בקרב צעירים יהודיים ונגד ארגונים מיסיונריים. יותר מ50% ציינו שהם תומכים בפעילות הארגון שמבצע "פעילות מונעת התבוללות" בקרב קהלים שונים, עוסק בחילוץ נשים יהודיות שנישאו למוסלמים וחיות בכפרים ערביים ועוד.

הציבור מזדהה. שער חוברת למניעת התבוללות מבית יד לאחים

בארגון יד לאחים הגיבו לסקר: "הנתון שלמעלה מתשעים אחוז מתנגדים להתבוללות מלמדת על קונצנזוס בארץ המתנגד לנישואי תערובת. זה נתון מעודד ומרגש, ומלמד כי רוב מוחלט מהציבור נאמן לעקרון היהודי ששמר עלינו מאז ומקדם. עם זאת, הנתון המדאיג ש-20 אחוז מכירים זוג מעורב ומתבולל, מתחבר לנתונים המצערים המוכרים לנו היטב: מדי שנה, מאות בנות מתבוללות ונישאות בנישואי תערובת. זה נתון מחריד. אנו ערים לעובדה שרוב הציבור בארץ מחובר ומזדהה עם פעילות יד לאחים להסברה ועזרה לנוכח נישואי התערובת וההתבוללות ושמחים מחדש לגלות זאת גם בסקר זה".

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל