ס. ר"ע עפולה: "אימהות בוכות אצלי שבנותיהן בנות 12-13 גרות בכפרים ערביים"

06/12/2011
סגן ראש עיריית עפולה, ד"ר בוריס יודיס

ד"ר בוריס יודיס המכהן כסגן ראש עיריית עפולה, התראיין לכתבה בנושא התבוללות שפורסמה באינדקס העמק והגליל ודיבר על המצב הקשה של תופעת ההתבוללות בקרב קטינות יהודיות: "התופעה של ילדות בנות 12 ו- 13 הנמצאות בכפרים ערביים , שוברת לי את הלב, אך לצערי ידיי כבולות" אמר ד"ר יודיס והוסיף "אימהות בוכות אצלי שבנותיהם בנות ה12 וה-13 עברו לגור בכפרים בקרב בני מיעוטים, זה דבר כואב ופוצע לי את הלב, אני ממש מתוסכל וזה לא שייך ליהודים וערבים, זה שייך לזה שבמקום לשנן וללמוד הן מבזבזות את חייהן. זו תופעה עצובה שאנו לא מצליחים לטפל בה באופן יסודי ומהשורש. אני לא מאמין רק באכיפת חוק יותר, לדעתי יהיו תוצאות אם נפעל באופן חינוכי".

ביד לאחים אישרו את הנתונים הקשים שחשף ד"ר יודיס ואמרו שלארגון מגיעות, מכל רחבי הארץ, פניות על נערות יהודיות צעירות, ילדות ממש, החל מגיל 11, שנמצאות בקשרים עם בני מיעוטים ועוברות להתגורר לכפרים ערביים.

יו"ר ארגון יד לאחים, הרב ישראל ליפשיץ, שלח מכתב הערכה למר יודיס על כך שהעלה את הנושא הכאוב של הטמיעה לסדר היום הציבורי ועל נכונותו לעזור לבנות היהודיות. בהמשך מכתבו, מבקש יו"ר יד לאחים ממר יודיס להעביר לארגון כל מידע שיש בידו ויכול להועיל בהצלה ושיקום של בנות קטינות אלו ואחרות.

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל