עיריית ראשון לציון העניקה מבנה לעמותת סיוע הפועלת בשירות המיסיון

08/08/2006

עיריית ראשון לציון, העניקה לעמותת 'שער הגיא' מתחם בנוי, מבנה בית-ספר לשעבר, ברחוב צלאח 4 בשכונת נחלת יהודה ב' בעיר, בו מפעילים מנהלי העמותה מערכת מסועפת של הטפה לנצרות.

תחת מחסה של עמותת סיוע לנזקקים, מנהלת עמותת 'שער הגיא' – או בשמה הנוסף: 'שער העמק' – מוקד המעסיק סביב השעון פעילים המטיפים לאמונה באותו האיש כמשיח, עפ"ל. אנשי העמותה דולים משכונות המצוקה את משפחות העוני הנזקקות לסיוע, ובתוך כך, מטיפים לנצרות, ולאמונה באותו האיש.

ממידע בדוק שהתקבל ביד לאחים על פעילותם, התברר כי המיסיונרים חודרים אל שכבות כל הגילאים. החל מהמבוגרים הנזקקים לסיוע כספי, עובר לנוער הזקוק לחום ותשומת לב, וכלה בפעילויות לילדים, מסיבות ואירועים.

בימים אלו, שלח יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, מכתב בהול לעיריית ראשל"צ, למחות ולהתריע על אופייה המדויק של פעילות העמותה. בסיום המכתב הופיעה דרישה נחרצת להסיר את החרפה מחסותה של העירייה וראשיה.

סגן ראש העיר, אסף דעבול, שקיבל את החומר לידיו מארגון יד לאחים, אמר כי מעולם לא שמע על כך אולם הבטיח לבדוק ולבחון את העמותה וראשיה בזכוכית מגדלת ולזמנם לשיחת בירור מקיפה, עד שתוכח מטרתם האמיתית. "המבנה", ציין דעבול, "הוענק באופן זמני, לצורך פעילות עונתית בלבד".

השבוע, פנה ארגון יד לאחים לחברות כלכליות גדולות במשק שסייעו לעמותה המיסיונרית, בבקשה נמרצת לחדול מהתמיכה בה, בשילוב דברי הסבר על מהותה של פעילות העמותה המיסיונרית.

הגרש"ב ליפשיץ ציין כי "על אנשי עסקים חרדיים, כמו גם חברות גדולות במשק הישראלי הנשענות על חוג לקוחות חרדיים – שנתבעים ונותנים לעמותות צדקה – לבדוק בציציותיהם של עמותות וארגונים, המסתירות מאחוריהן פעילות מיסיונרית מובהקת", וכי "ביד לאחים ניתן לקבל מידע על עמותות וחברות הנושאות שמות כיסוי שונים, שחבריהן ומנהליהן עוסקים במיסיון", אמר הגרש"ב ליפשיץ.

עידכון 22/08/06: עיריית ראשל"צ פינה את העמותה המיסיונרית ממשכנה. (לעדכון)