עמותת יד לאחים: "הצטרפו לפרויקט משפחות מלוות לנשים וילדים שיצאו מכפרים ערביים"

31/01/2017

בעמותת יד לאחים חנכו לפני מספר שנים פרויקט מיוחד בשם "קשר איתן" – פרויקט בו משפחות מרחבי הארץ מלוות נשים וילדים שיצאו מכפרים ערביים, כחלק מהטיפול שמעניקה העמותה למטופלים אותה היא מלווה. "בכל שנה מגיעות אלינו כ-600 פניות של נשים שעברו לגור בכפרים ערבים, נישאו והתאסלמו, כשבפרק הזמן הזה לרוב נולדו גם ילדים לזוג", אומרים בעמותה.

"ההשבה ליהדות היא חלק מהטיפול, מתוך הבנה שחיזוק הזהות של האישה, יחזק לה גם את הביטחון העצמי. לכן אנחנו דואגים להן ולילדיהן למשפחות שילוו אותם במהלך הטיפול, שיוכלו להבין מהי מסגרת משפחתית נורמאלית ויהודית. הם חוגגים איתם את מועדי ישראל והשבתות, וכן גם את השמחות המשפחתיות"."זה פרויקט מדהים שפועלות בו כבר היום עשרות משפחות מרחבי הארץ", מספרת מאירה אריאל, האחראית על הפרויקט ועו"סית ביד לאחים. "המטרה שלנו בשנה הקרובה היא להכפיל את מספר המשפחות המלוות שפועלות בשיתוף עם העמותה".

ביד לאחים מבהירים כי לא מדובר רק במשפחות דתיות שמלוות במסגרת הפרויקט, אלא גם משפחות חילוניות נוטלות חלק בשלבים שונים של הפרויקט. "אנחנו רואים חשיבות רבה בחיבור כלל עם ישראל לפרויקט הזה וקוראים למשפחות להצטרף, לא אחת המשפחה המלווה מתקרבת לערכים היהודיים לנוכח הדרך שעושים הנשים והילדים".