ערד התכנסה לעצרת זעקה נגד המיסיון

28/02/2006

מאות רבות של תושבים דתיים, מסורתיים, חרדים ועוד המוני יהודים שאיכפת להם גדשו במוצאי השבת האחרונה את בית הכנסת המרכזי בערד. סיבת ההתכנסות הייתה לנוכח ההתרחבות המתמשכת של פעילות המיסיון בעיר, חרף פעולות המחאה שכבר ננקטו. מלבד מועדון השחמט שמנהלים המיסיונרים בעיר, הפועל בחינם ומזמין אליו כל דורש, לאחרונה אף החלו בפעילות חלוקת מנות מזון על מנת לצוד ברשתם עוד ועוד יהודים תמימים שיתוודעו אליהם ויכירו להם טובה בזכות הפעילות ההומינטרית שהם מקיימים.

רבני העיר ערד אשר פתחו את עצרת הזעקה והמחאה, הגאון רבי יוסף אלבו הרב הספרדי הגאון רבי בן ציון ליפסקר הרב אשכנזי, קראו לציבור כולו להתגייס. "אי אפשר להפקיר את המלאכה רק בידי קומץ פעילים ובידי אנשי יד לאחים המחרפים נפשם ועושים כל אשר לאל ידם על מנת לסכל את פעילות המיסיון", אמרו הרבנים. "חובה על כל אחד ואחד ליטול חלק בפעילות ההסברה, בצעדי המחאה. על כולנו לנקוט בכלהכלים הלגיטימיים העומדים לרשותנו על מנת להביא לסילוק הנגע מהעיר".

את המשא המרכזי של העצרת נשא רבה הראשי של באר שבע הסמוכה, הגאון רבי יהודה דרעי אשר שיתף את הציבור בחוויות ולקחים מהמערכה נגד המיסיון המתבצעת בעצם ימים אלו בעיר באר שבע. "בעזרת אנשי יד לאחים הפועלים עמנו ביד אחת, אנו עומדים במערכה ומצליחים. כנגד כל ניסיון התקוממות של המיסיון, אנו לוחמים מיד ושומטים את הקרקע מתחת לרגליהם. אף כאן בערד", הטעים הרב דרעי, "אם המיסיונרים ייתקלו בחומה בצורה ועיקשת – נפול יפלו לפנינו".

מרגשים במיוחד היו דבריו הכנים של ראש עיריית ערד לשעבר, מר בצלאל טביב. "אינני יהודי חרדי, אבל אני חש ומשוכנע לחלוטין כי איש אינו יכול להישאר לשבת בחיבוק ידיים שעה שבעירנו פועלים מיסיונרים המבקשים לכלותנו. המאבק במיסיון הוא מאבק בו חייבים להיות שותפים כלל ישראל. כל שכבות הציבור חייבים ליטול בו חלק", אמר ראש העיר לשעבר. במהלך העצרת אף נשא דברים נלהבים ראש ישיבת חן במדבר הפועל בערד אשר הצטרף לדברים והעניק להם משנה תוקף.

נאום הנעילה נישא בפי יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אשר הלהיב את ההמונים לצאת לפעולה. הרב ליפשיץ חידד את חשיבות העברת המסר הנכון וההסברה הראויה לכל תושבי העיר, ללא יוצא מן הכלל, בדבר הסכנה האורבת לפתחם, לנוכח פעילות המיסיון. יו"ר יד לאחים אף חלק עם הציבור את ההצלחות שקוצרים אנשי יד לאחים בפעילות ביקורי הבית שהם מקיימים בכל רחבי הארץ וקרא גם לתושבי ערד לאמץ קו פעילות זה הטומן בחובו הצלחה וודאית.

בתום העצרת הוקם ועד פעולה בראשות הרבנים הראשיים וכל אחד מהמשתתפים נטל על עצמו להקדיש מזמנו כדי ליטול חלק בפעילות ההסברה והמחאה.