ערוץ לווין משדר הטפה מיסיונרית לילדים

 חברות הלוויין הישראליות 'yes'ו-'hot', המחזיקות יחד יותר ממיליון וחצי מנויים ברחבי הארץ, מחדירות לכל בתי המנויים חומר הטפה מיסיונרי, באמצעות ערוץ חדש ששידוריו מוסווים כתכניות משפחה ואירוח. לאחר צפייה בת חמש דקות רצופות מתברר שכל המגישים אינם אלא מטיפים מיסיונרים והתכניות עצמן רצופות הטפה מיסיונרית מובהקת בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים.

כאילו לא די בכך, לארגון הפעילים יד לאחים, הארגון הניצב בחזית המאבק במיסיון, הגיע השבוע תקליטור מיוחד ששוגר בידי ראשי המיסיון בארה"ב אל מאות תורמים שלהם במדינות ארה"ב. התקליטור נושא את בשורת השקתו של הערוץ המיסיונרי בישראל ומציג אותו כנקודת שיא בפעילות המיסיונרית הכלל-עולמית.

בתקליטור מוצג כנס רב משתתפים בו נוטלים חלק ראשי המיסיון. "אני מחזיק בידי מסמך חתום שהגיע מישראל", מכריז המנחה בפתוס. "חשוב לי לספר לכם כי עד כה לא היה ערוץ מיסיונרי שפעל ברציפות בישראל. היו מגוון סיבות שמנעו זאת. סיבות חוקיות, סיבות בירוקרטיות, כל מיני תירוצים. היום אני מחזיק כעת בידי ערוץ שמשדר מאה אחוז הטפה נוצרית מיסיונרית בישראל. זהו ערוץ 'דייסטאר' שישודר ביותר ממיליון וחצי בתים בישראל, שבעה ימים בשבוע, עשרים וארבע שעות. זהו הישג דרמטי!", שואג המנחה לקול תשואות ההמון המיסיונרי המריע בהתרגשות.

התקליטור מגיש לצופיו תורמי המיסיון לקט נבחר של התכניות המשודרות בערוץ המיסיון 'דייסטאר' שכאמור פרוץ ונגיש לכל אחד ממאות אלפי מנויי 'yes'ו-'hot'. התכניות מכילות הופעות שירה שכל תכניהם נושאים מסרים על אותו האיש שלשמו נקשרים אותות בסגנון, "חי וקיים", "רק הוא יכול לרפא עיוורים" עפ"ל. בנוסף מוקדשות תכניות הסברה ויזואליות להאדרת דמותו של אותו האיש ולהוכחת האמונה הכוזבת לפיה בשעה שכל היהודים יעלו לירושלים, ישוב ויתגלה אותו האיש רח"ל עפ"ל.

בחברות הכבלים טענו בשבוע האחרון בהיתממות כי "מדובר בערוץ חינוכי בסך הכול" וכי "הרבה פעמים אנחנו מעלים ערוצים חדשים לאור דרישת הלקוחות". דוברת חברת 'yes' אמנם לא אמרה כי הייתה דרישה לערוץ הזה, אולם רק ציינה כי "לא מדובר בערוץ בית של החברה וגם לא בערוץ שהיא ייבאה בעצמה".

בניגוד להיתממות חברת הכבלים, המיסיונרים עצמם, מפעילי הערוץ, הצהירו גלויות: "אנו מגישים את הנצרות בדרכים נעימות לצופים ובדרך זו מקרבים אנשים לנצרות".

ליד לאחים אף הגיע השבוע לוח השידורים המיוחד של תכניות הילדים בערוץ. התכניות כוללות, בין היתר, היכרות עם אותו האיש, סדרת דמויות מצוירות המתארת כיצד אמונתם באותו האיש הועילה להם כביכול ועוד. "זוהי הפרה בוטה של החוק הישראלי האוסר פעילות מיסיונרית מכל סוג שהיא בקרב קטינים", התריע יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א.

יד לאחים הגיש השבוע תלונה רשמית למשטרה באשר לעצם הפעלת הערוץ תוך מתן דגש על התכניות המיועדות לילדים ועל שתיקת היועץ המשפטי לממשלה על הפרה כה בוטה של החוק. יו"ר יד לאחים, הגרש"ב ליפשיץ, הבהיר כי "היועץ המשפטי יצטרך לתת הסברים למשטרה על שתיקתולנוכח הפרה כה בוטה של החוק".

נודע כי בד בבד עם ההתמרמרות הרבה בקרב הציבור לנוכח תפוצתו בראש חוצות של חומר מיסיונרי רב השפעה – בקרוב עומדים גדולי הרבנים להוציא קול קורא שיפנה "לכל יהודי המאמין ב'שמע ישראל'" שלא לצרוך כל שימוש שהוא מהחברות 'yes'ו-'hot', לרבות שירותי טלפון ותקשורת מקוונת, עד שהערוץ ההרסני והמסוכן יוסר מחבילת הערוצים.