ערוץ לווין משדר הטפה מיסיונרית 24 שעות ביממה לרבבות בתים בישראל

31/05/2006

 חברות הלוויין הישראליות 'yes'ו-'hot', המחזיקות יחד יותר ממיליון וחצי מנויים ברחבי הארץ, מחדירות לכל בתי המנויים חומר הטפה מיסיונרי, באמצעות ערוץ חדש ששידוריו מוסווים כתכניות משפחה ואירוח. לאחר צפייה בת חמש דקות רצופות מתברר שכל המגישים אינם אלא מטיפים מיסיונרים והתכניות עצמן רצופות הטפה מיסיונרית מובהקת בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים.

כאילו לא די בכך, לארגון הפעילים יד לאחים, הארגון הניצב בחזית המאבק במיסיון, הגיע השבוע תקליטור מיוחד ששוגר בידי ראשי המיסיון בארה"ב אל מאות תורמים שלהם במדינות ארה"ב. התקליטור נושא את בשורת השקתו של הערוץ המיסיונרי בישראל ומציג אותו כנקודת שיא בפעילות המיסיונרית הכלל-עולמית.

בתקליטור מוצג כנס רב משתתפים בו נוטלים חלק ראשי המיסיון. "אני מחזיק בידי מסמך חתום שהגיע מישראל", מכריז המנחה בפתוס. "חשוב לי לספר לכם כי עד כה לא היה ערוץ מיסיונרי שפעל ברציפות בישראל. היו מגוון סיבות שמנעו זאת. סיבות חוקיות, סיבות בירוקרטיות, כל מיני תירוצים. היום אני מחזיק כעת בידי ערוץ שמשדר מאה אחוז הטפה נוצרית מיסיונרית בישראל. זהו ערוץ 'דייסטאר' שישודר ביותר ממיליון וחצי בתים בישראל, שבעה ימים בשבוע, עשרים וארבע שעות. זהו הישג דרמטי!", שואג המנחה לקול תשואות ההמון המיסיונרי המריע בהתרגשות.

התקליטור מגיש לצופיו תורמי המיסיון לקט נבחר של התכניות המשודרות בערוץ המיסיון 'דייסטאר' שכאמור פרוץ ונגיש לכל אחד ממאות אלפי מנויי 'yes'ו-'hot'. התכניות מכילות הופעות שירה שכל תכניהם נושאים מסרים על אותו האיש שלשמו נקשרים אותות בסגנון, "חי וקיים", "רק הוא יכול לרפא עיוורים" עפ"ל. בנוסף מוקדשות תכניות הסברה ויזואליות להאדרת דמותו של אותו האיש ולהוכחת האמונה הכוזבת לפיה בשעה שכל היהודים יעלו לירושלים, ישוב ויתגלה אותו האיש רח"ל עפ"ל.

בחברות הכבלים טענו בשבוע האחרון בהיתממות כי "מדובר בערוץ חינוכי בסך הכול" וכי "הרבה פעמים אנחנו מעלים ערוצים חדשים לאור דרישת הלקוחות". דוברת חברת 'yes' אמנם לא אמרה כי הייתה דרישה לערוץ הזה, אולם רק ציינה כי "לא מדובר בערוץ בית של החברה וגם לא בערוץ שהיא ייבאה בעצמה".

בניגוד להיתממות חברת הכבלים, המיסיונרים עצמם, מפעילי הערוץ, הצהירו גלויות: "אנו מגישים את הנצרות בדרכים נעימות לצופים ובדרך זו מקרבים אנשים לנצרות".

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, הגיב על הדברים באומרו: "זאת שערורייה אמיתית ואסור להישאר אדישים נכחה. המיסיונרים עלו כאן על שיטה יעילה מאין כמותה. הטפה ישירה, בתוך הסלון של רבבות בתים בישראל, 24 שעות. האחריות בעניין זה מוטלת על הממשלה המתירה את פעילות הכבלים. לא ננוח ולא נשקוט עד שהערוץ ההרסני והמסוכן ירד מחבילת הערוצים בשתי החברות".

בתוך כך, הגיעה השבוע ליד לאחים, ביטאון רשמי של היהודים המשיחיים 'Ministries' המיועד לעיני תורמי פעולות המיסיון. הביטאון מבהיר לקוראיו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים בזו הלשון (בתרגום מאנגלית): "אילו היהודים המשיחים היו יושבים בשקט – אזי לא היה לארגון יד לאחים ולחרדים שום בעיה איתנו. יכולנו לנהל את חיינו בשקט ובשלווה. הבעיה מתעוררת רק בשעה שאנו פועלים לפי צו אמונתנו ומתחילים להטיף. אז הם שונאים אותנו".

הביטאון מטיף לקוראיו התומכים: "על הנוצרים שתורמים לארץ לוודא כי בכסף לא ייעשה שימוש למטרות שעומדות בסתירה לנצרות". הביטאון מבהיר לנוצרים באשר הם כי "אין לשנוא את היהודים אלא להרבות בתפילה לכך שיגלו את דרך האמת (עפ"ל) וימירו דתם". לשם כך, שב ומחדד הביטאון, "עליכם לבדוק בקביעות לאלו מטרות בדיוק מגיעות התמיכות שאתם שולחים לישראל ולוודא שהן מיועדות לפעילות של הטפה ומיסיון".

ביד לאחים מתכוונים לפנות בימים אלו אל היועץ המשפטי לממשלה בתלונה רשמית באשר לעצם הפעלת הערוץ. כידוע, גם החוק הישראלי במתכונתו הנוכחית אוסר כל פעילות מיסיונרית מכל סוג שהוא שעה שהיא פונה לילדים. העובדה שהערוץ משדר את תכניותיו בכל שעות היממה, ובו כלולות תוכניות המיועדות במיוחד לילדים, אינה עומדת לכאורה בקנה אחד עם לשון החוק, אמרו השבוע ביד לאחים.

נודע כי בד בבד עם ההתמרמרות הרבה בקרב הציבור לנוכח תפוצתו בראש חוצות של חומר מיסיונרי רב השפעה – בקרוב עומדים גדולי הרבנים להוציא קול קורא שיפנה "לכל יהודי המאמין ב'שמע ישראל'" שלא לצרוך כל שימוש שהוא מהחברות 'yes'ו-'hot', לרבות שירותי טלפון ותקשורת מקוונת, עד שהערוץ ההרסני והמסוכן יוסר מחבילת הערוצים.