'קול ישראל' ליד לאחים: לפנייתכם, הסרנו פרסומת מיסיונרית סמויה

 

פרסומת בעלת צליל חשוד שהועלתה 'ברדיו רק"ע' של 'קול ישראל' לדוברי רוסית לפני כשבועיים, עוררה את תשומת לבם של פעילי המחלקה למאבק במיסיון של יד לאחים, והעלתה כי מדובר בקמפיין מיסיונרי מתוחכם לדוברי רוסית, שנועד להביא את בשורת הנצרות לבתים יהודים בארץ. הפרסום המיסיונרי הסתתר מאחורי מסווה של פרסומת תמימה המדברת על פתרון בעיות רגשיות, ומזמינה את ציבור השומעים להזמין לביתם חוברת בנושאים אלו.

אולם, כל מי שחייג למספר הטלפון שפורסם בתשדיר המיסיונרי ומסר את פרטיו להמשך יצירת קשר, קיבל לביתו חוברת מיסיונרית שהכילה בתוכה דברי הטפה לנצרות ולאמונה ב'אותו האיש', וקוראת למעיינים בה להטיף מיידית גם לחבריהם, אודות אמונה זו.

אנשי המחלקה למאבק במיסיון פעלו במהירות. בא כוח יד לאחים, עו"ד דורון בקרמן, ממשרד עורכי הדין שפטל-בקרמן, שיגר מכתב בהול להנהלת 'רדיו רק"ע' בתביעה כי יורידו לאלתר את הפרסום המיסיונרי.

"מזה מספר ימים מושמעת במהלך שידוריכם פרסומת מיסיונרית" כתב עו"ד בקרמן "כלל 7 לכללי רשות השידור קובע (בין היתר) כי פרסומת אסורה לשידור, אם היא כוללת פרסום לגורמים מיסיונריים וכתות. מרשי רואה בתשדירי הפרסומת הנ"ל כמכילים פרסומת לגורמים מיסיונריים. הנכם נדרשים אפוא להפסיק לאלתר השמעתן של פרסומות אלו, אם לא כן יאלץ מרשי לנקוט באמצעים החוקיים העומדים לרשותו".

 ואכן, תגובתה של הנהלת 'רדיו רק"ע' של 'קול ישראל' לא אחרה לבוא, ובתשובתו לעו"ד בקרמן הודיע מר אלכסנדר מרבין, מנהל תחנת הרדיו כי הוא הורה להסיר את הפרסומת המיסיונרית מרשימת התשדירים המפורסמים ברדיו.

מיד לאחים נמסר בתגובה כי הם ימשיכו לעקוב אחר פעולות מיסיונריות נוספות, בדרך להגשמת מזימת המיסיון הנוצרי להעביר יהודים על דתם ואמונתם, לאור המתקפה המיסיונרית המתנהלת עתה ביישובים רבים ברחבי הארץ.

תשובת 'קול ישראל', על הפסקת שידור הפרסום המיסיונרי