קיבוץ מארח מיסיונרים תמורת בצע כסף

07/08/2005

לתגובה כזאת לא ציפו גם ותיקי הפעילים במחלקת המעקב שליד האגף למאבק במיסיון בארגון הפעילים יד לאחים. מידע ברור ומהימן שהם הצליחו להניח את ידם עליו הצביע על כך שבקיבוץ כרמייה שליד אשקלון רוחשת מדי שבוע פעילות מיסיונרית בעיצומו של יום השבת. לפי אותו מידע, האולם המרכזי בקיבוץ נשכר בידי קבוצת יהודים משיחיים המשתמשים בו להתכנסות רבת משתתפים החוזרת על עצמה מדי שבוע.

לאחר אימות הפרטים, פנה הרב בנימין קלוגר, איש האגף למאבק במיסיון ביד לאחים, אל מזכירות הקיבוץ כשבידו הפרטים המלאים על הפעילות המיסיונרית המתקיימת לאור היום בלב הקיבוץ תוך שימוש ברכושו. אם בתחילה ציפו ביד לאחים כי התגובה תהיה הכחשה או התחמקות, הופתע הרב קלוגר לקבל אישור רשמי לדברים ממזכיר הקיבוץ. העובדה שמשכירי המקום הם מיסיונריים לא ריגשה כלל את מזכיר הקיבוץ. "אז מה אם הם מיסיונריים? זה לא מעניין אותנו", השיבו במזכירות הקיבוץ והוסיפו: "הם שוכרים את המקום. נקודה".

אורי סלע, מזכיר הקיבוץ כרמייה, נשמע השבוע בשיחה טלפונית אדיב ונינוח. "אם אתה שואל על היהודים המשיחיים, התשובה היא חיובית. הם אכן משתמשים באולם האירועים שלנו לפגישה אחת לשבוע. הם משלמים לנו דמי שכירות ואין לנו שום קשר לאופי הפעילות שהם מקיימים במסגרת ההתכנסות שלהם".

כשהוא נשאל באשר לטיב הפעילות, לא נראה שלסלע יש רצון או כוונה להסתיר משהו. "הם באים לכאן באופן מאורגן כל שבת בצהרים, יושבים יחד שעה, מקריאים מ'כתבי הקודש' (הכוונה לטקסטים מתוך 'הברית החדשה') והולכים לדרכם. יכול להיות שהם מיסיונריים ויש להם כוונות כאלה. אנחנו לא משתפים איתם פעולה. הם ביקשו את המקום וקיבלו את המקום בתשלום ואין לנו שום בעיה עם זה".

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, התייחס השבוע בחומרה רבה לאירוח הנדיב כמו גם לחוסר העניין המדומה שמשדרת מזכירות הקיבוץ למרות שידוע בוודאות כי מדובר במיסיונרים שמטרתם להכחיד את העם היהודי ולהמיר יהודים תמימים על דתם. "אין ספק שהאדישות הזאת מסוכנת בהחלט", אמר הרב ליפשיץ, "והיא תוצאה ישירה של האדישות הכללית, ברגע שמגיבים באדישות ובחוסר מעש כלפי ההתפשטות הממארת של המיסיון על גרורותיו, אין פלא שמזכיר קיבוץ יכול להכריז בקול כי המיסיונרים הם אורחים רצויים בתחומי הקיבוץ. הגיע הזמן לבלום את המיסיון באמצעות חוק ברור שימנע מראש תופעות נפסדות אלו", קרא הרב ליפשיץ.

ארגון יד לאחים העביר השבוע דרישה נחרצת לכנס את חברי הקיבוץ, לפרוש בפניהם את מעשי המיסיון כמו גם את מגמת ההתכנסות השבועית בתחומי הקיבוץ. הדרישה של יד לאחים ששוגרה בכתב אל מזכירות הקיבוץ כוללת בקשה מפורשת שנועדה להעניק תוכן משמעותי לפגישה המיוחלת של כל חברי הקיבוץ האמורים להיות שותפים לרווחיו ולמפעלים המתארחים בו. במסגרת זאת, דורשים אנשי יד לאחים כי בפני חברי הקיבוץ יופיע נציג יד לאחים אשר יבהיר את חומרת הדברים ויציג באופן בלתי אמצעי את תוצאותיהם הרות האסון של התכנסויות זהות במקומות אחרים ברחבי הארץ. ביד לאחים משוכנעים שחברי הקיבוץ אשר ישמעו את מעללי המסיון, יתנגדו להמשך התכנסויות המיסיונרים בקיבוץ,

במקביל הביע יו"ר יד לאחים מחאה נמרצת בפני מזכירות התק"ם על השרירותיות שבה מעניק קיבוץ בישראל אכסניה לכת מיסיונרית. במכתב מיוחד ששיגר למזכירות תעשיית הקיבוץ המאוחד (התק"ם) שהקיבוץ כרמייה חבר בה, מזהיר הרב ליפשיץ מפני התפשטות המסיון בקיבוצים בישראל כשהוא נוקב בדוגמאות הקיבוצים מרחביה וכרמיה שאנשי יד לאחים פועלים בימים אלו למגר את האחזויות המסיון בהן.

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל