קמפיין הסברה תחת הכותרת: "אבד יהודי"

לנוכח מגמת ההתרחבות של פעילות המיסיון ברחבי הארץ, פתח ארגון הפעילים יד לאחים במסע הסברה נרחב בקרב הציבור הכללי, שאינו מודע דיו לעצם סכנת המיסיון ומאפייניה. הקמפיין מופיע בכלי התקשורת החילוניים בסגנון מודעה התלויה על עץ ברחוב ומכריזה באותיות גדולות: "אבד יהודי". ובאותיות קטנות יותר "המוצא הישר מתבקש להתקשר למוקד החירום של יד לאחים".

מתחת תצלום 'מודעת הרחוב' מופיעים דברי הסבר קצרים אודות מהות התופעה והיקפה: "אנשי המיסיון פועלים בישראל ועורכים מסע ציד של נשמות יהודיות תמימות. הם מפתים, הם מציעים 'עזרה' למשפחות יהודיות חלשות. מטרתם:להעביר את העם היהודי לנצרות. אלפי יהודים כבר טבלו ועברו לנצרות במדינת היהודים. ארגון יד לאחים מטפל מדי חודש במאות פניות להצלת יהודים שהלכו שולל ונפלו לידי המיסיון. בד בבד, נוקטים אנשי יד לאחים בכל האמצעים הלגיטימיים, על מנת להצר את צעדי המיסיונרים. אם ידוע לך על יהודי שזקוק לעזרה ומצוי בסכנת שמד, או על פעילות מיסיונרית המתקיימת באזור מגוריך, פנה אלינו".

ביד לאחים הבהירו כי דחיפות פעילות ההסברה במישור זה הייתה קריטית לנוכח העובדה שהמיסיון, המפעיל 120 סניפים ברחבי הארץ עד כי אין עיר בארץ שאין בה ולו מאחז מיסיונרי אחד. המיסיונרים, הדגישו ביד לאחים, מחוללים שמות בקרב בני הנוער, על רקע הבורות השוררת בבתי הספר ואפס החינוך בהם לדת וליהדות. הנוער המנותק מכל תוכן נשאב אל פיתויי המיסיון מבלי לדעת שבכך הוא מסכן את נפשו.

השימוש האגרסיבי הראשוני שניתן למודעה הראשונה היה באחד מאתרי התקשורת באינטרנט שהמיסיון עשה בו עד כה שימוש של קבע באמצעות פרסומים ('באנרים') שהבטיחו תקליטור צפייה חינם לכל מי שייכנס אל האתר המיסיונרי שאליו מוליכה מודעת הפרסום. יד לאחים מיהר לפרסם באותו עמוד פרסום עצמאי בכותרת זועקת: "אבד יהודי! נראה לאחרונה משוטט באתרים מיסיונריים". הדבר הביא לזרם אדיר של תגובות. המוני ישראלים שעד כה לא היו מודעים כלל לסכנת המיסיון, נחשפו לה לראשונה והציפו את יד לאחים בבקשות לקבלת חומר הסברה נוסף ומעמיק כמו גם בפניות רבות על מקומות נוספים שבהם נראו ניסיונות מיסיונריים להוליך שולל את הציבור.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, מסר כי המגמה במסע ההסברה הנוכחי היא "לפקוח את עיני העם שבשדות ולהסביר לציבור הרחב את הסכנה הגדולה האורבת לו בכל פינה. הציבור הרחב חייב לקלוט ולהפנים שיש כאן מאבק קיומי על הנפש היהודית שאותה מבקשים המיסיונרים לגזול". הגרש"ב ליפשיץ ציין כי "המיסיונרים אינם בוחלים בשום אמצעי על מנת להגיע לקהלי יעד שונים וחובה עלינו להשיב מלחמה שערה ולעמוד בפרץ כדי להוציא יקר מזולל, בטרם יהיה מאוחר".

באומרו זאת הביע יו"ר יד לאחים את צערו ואכזבתו "מהנציגים הדתיים שאינם מנצלים את הכוח הרב שיש בידיהם ולמרות הבטחותיהם הרבות, אינם עושים את המתחייב בהעברת חוק המיסיון שיבלום את התופעה וישים קץ למסע השמד הבלתי פוסק שמנהלים המיסיונרים".