קמפיין מיסיונרי אגרסיבי וחסר תקדים באזור גוש דן והשרון

  המיסיונרים בהודעה פנימית לאנשיהם: "השקנו את הקמפיין באזור בו לא קיימנו פעילות משמעותית מאז קום המדינה" * הם מבהירים כי לנוכח פעילות יד לאחים, הם אינם יכולים לפרסם בשלטי חוצות והם נאלצים לפרסם ברשת האלקטרונית * עליית מדרגה בהטפה  באמצעות 'דוחו"ת תנועה' מדומים שהוצמדו לרכבים * אנשי יד לאחים משיבים מלחמה בכוחות מתוגברים של מתקפת הסברה נגדית * המיסיונרים מודיעים לאנשיהם: צוות מיסיונרי נוסף מוכן ברוסיה לתגבור וממתין רק לאישור הוויזות בישראל * יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ: "חובה לדרוש במהירות את תיקון חוק המיסיון" 

קמפיין מיסיונרי מרושע, חסר תקדים בהיקפו ובאגרסיביות שלו, יצא השבוע לדרך וכבש שורה של ערים בגוש דן והשרון. תושבי הערים רמת גן, פתח תקווה, ראש העין, הרצלייה, רעננה, כפר סבא והוד השרון התעוררו השבוע למראה קבוצות של מיסיונרים, בצמתים המרכזיים לבושי בגדים העוטים מסר מיסיונרי נואל ובידיהם שלטי בד וחומר הסברה של הטפה מוליכת שולל. המיסיונרים, נחלקו לקבוצות המרכיבות דוברי עברית, רוסית ואנגלית. זהו שלב מכריע ודרמטי במסגרת הקמפיין עליו הכריזו המיסיונרים לפני שלוש שנים ואשר במסגרתו הם מתכוונים להמשיך עד שנת  2013 למניינם.

בניגוד לכל הפעמים הקודמות, הפעם הצטיידו המיסיונרים בגימיקים חדשים שנועדו לאחז את עיני הציבור הרחב ולהוליכו שולל בדרך להגשמת יעדם המפוקפק, להעביר על דתם כמה שיותר יהודים, היל"ת. כך, למשל, במקומות הומי אדם באזורים אלו נראו השבוע אלפי דו"חות חנייה שהוצמדו למגבי מכוניות וחזותם זהה בעליל לדוח סטנדרטי. רק כשמרימים את הדף וקוראים בו, נגלה המסר המזעזע שבו. על הודעת הקנס, שהוא כביכול קנס משמים, נכתב באותיות אדומות גדולות "מבוטל", כשהקורא מתבקש להפוך את הדף ולהבין כי כל עונש לא יצפה לו אם חלילה יזמין ספר אודות אותו האיש וילך בדרכיו רח"ל.

בהודעה פנימית של המיסיונרים מבשרים המיסיונרים לאנשיהם: "השקנו את הקמפיין החמישי שמתמקד הפעם באזור השרון. זהו אזור מיושב יותר מהאזור בו פעלנו פעם שעברה. הערים העיקריות באזור זה לא קיבלו שום בישור אוונגליסטי משמעותי מאז קמה מדינת ישראל ב-1948. זו זכות עבורנו להיות החלוצים שמביאים את הבשורה לאנשינו באזור זה. מפקדת הקמפיין נמצאת במיקום טוב ובה נשהה בכל זמן הקמפיין".

המנשר הפנימי מודה גם בכישלון ראשוני שהציב בלם לקראת זינוקו של הקמפיין הנוכחי, לנוכח פעילות מנע מקדימה של יד לאחים: "מאחר ואף לא אחד מהעיתונים הגדולים בישראל, שום חברת שלטי חוצות ושום ערוץ תקשורת מאלו שבדקנו – לא מסכים לקבל את הפרסומים שלנו, החלטנו לנסות קמפיין תקשורתי באינטרנט במשך כל ארבעת השבועות של הקמפיין. הפרסומות באינטרנט מפנות את המחפשים לאתר שלנו בעברית בו הם יכולים להזמין בחינם את הספר שלנו וכן את הברית החדשה בעברית. זו הפעם הראשונה שאנו עושים קמפיין אינטרנט כה גדול בישראל. התפללו שכל פרסומות האינטרנט ישאו פרי וכי לא יוסרו שום פרסומות כתוצאה מלחץ של הארגון החרדי יד לאחים", קורא הפרסום הפנימי. 

לצד פניות חוזרות ונשנות אל חברת התקשורת האלקטרונית המפרסמת עדיין את הפרסום המיסיונרי, הפיץ יד לאחים בתפוצת שיא אלקטרונית פנייה המונית הקוראת לכל מי שמקבל אותה לפנות אל מפעילי האתר בבקשה נרגשת שלא לפגוע ברגשות הציבור ולהסיר את הפרסום המרושע והמתוחכם לאלתר.

כמענה לכך, יצאו השבוע עשרות פעילים ומתנדבים – אנשי יד לאחים לשטח למתקפת נגד הסברתית שנועדה להזהיר את הציבור מפני הולכת השולל. אנשי הארגון הסתובבו בצמתים וברחובות הערים בהם פעלו המיסיונרים עם מכוניות ורמקולים על גביהם שהתריעו בעברית וברוסית על הסכנה העצומה שמביאים המיסיונרים. במקביל, במנשרים מיוחדים שפורסמו בחוצות הערים, נאמר: "מתקפה מיסיונרית שלוחת רסן פוקדת בימים אלו ערים רבות ברחבי הארץ. ציידי הנפשות, המיסיונרים, עושים את פעילותם הנפשעת באמצעות שלטי  פרסום בחוצות הערים, בחלוקת חומר תעמולה מסוכן, בביקורי בית ועוד".

המנשרים מבהירים היטב לכל עובר ושב, בשפה פשוטה ושווה לכל נפש את מטרתם הנואלת של המיסיונרים: "המיסיונרים רוצים להכחיד שארית וזכר מעם ישראל. הם רוצים ללכוד אתכם, הורים יקרים! הם רוצים ללכוד את ילדיכם היקרים! הם רוצים להעבירכם לנצרות. היזהרו!".

במהלך השבוע הגיעו מאות טלפונים נזעמים ודאוגים של אזרחים מכל קצות הקשת שנתקלו בפעילות המיסיונרית המקוממת, למוקד החירום של יד לאחים, בבקשה כי יד לאחים יפעל בכל הדרכים הלגיטימיות למיגור ההשתוללות המיסיונרית.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, קרא לציבור שלא לקשור שום קשר עם המיסיונרים, אף לא למטרת ויכוח. ברוח זו קוראים גם המנשרים לאלו שנחשפים לחומר התעמולה המיסיונרי: "אל תענו לפניותיהם. אל תתקשרו לטלפונים אותם הם משאירים. אל תעיינו בחומר אותו הם מחלקים. אדרבה, על כל יהודי הרואה את המיסיונרים מפתים יהודים להעבירם על דתם לנצרות – למחות, לזעוק ולהתריע על פעילותם".

הגרש"ב ליפשיץ אמר כי "זו העת לדרוש בתוקף את תיקון חוק המיסיון שישים קץ להשתוללותם הנפשעת וחסרת הרסן של המיסיונרים שאינם יודעים גבולות. לא יתכן שנציגות שומרת מצוות יושבת באפס מעשה ואינה עושה דבר לנוכח מעשים כה נפשעים והמוניים שתוצאותיהם הרות אסון", הטעים יו"ר יד לאחים.