שערוריה: כת הסיינטולוגיה: "אנו פעילים ב-1500 בתי ספר בארץ"

04/07/2006

 אם בימים כתיקונם, אנשי המחלקה להצלה ממיסיון בארגון הפעילים "יד לאחים" עסוקים במאבק ממוקד בכדי להביא לסגירתם של בתי ספר וגנים פרטיים הפועלים בשיטת הסיינטולוגיה, הרי שבימים אלו ידיהם מלאות עבודה.

נתון מדהים שפורסם ע"י ראשי הכת והונח על שולחנו של הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, יו"ר יד לאחים, מגלה, כי המאבק הנקודתי בגנים ובבתי הספר הסיינטולוגיים הפיק התקדמות, אך המערכה עוברת כעת לדלת הראשית של משרדי ההנהלה במוסדות החינוך בארץ.

על פי נתונים שפרסמו ראשי הכת, אלף וחמש מאות (!) בתי ספר רשמיים וממלכתיים שתכניות הלימוד בהם מוכתבות על ידי משרד החינוך, אימצו תכנים רבים של כת הסיינטולוגיה, תוך כדי שאנשי העמותה ממליצים בחום על דרך חינוכית זו כ'מפחיתת אלימות' ו'מגבירת משמעת'.

תחת האיצטלה של "העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון", מפיצים בארגון הסיינטולוגיה חוברות, פוסטרים ואפילו מערכות שיעורים למורים, המזוהים באופן ישיר עם שיטות הסיינטולוגיה. הארגון פועל להכרת משרד החינוך בתכניו, במסגרת חינוך חובה. בין היתר, החתימו ראשי הכת למעלה משמונת אלפים איש על עצומה שהגישה העמותה למשרד החינוך, בו תבעו את הכנסת תכניהם למסגרת חינוך חובה.

ועדה מיוחדת שהוקמה במשרד החינוך לפני כשנה במטרה לגבש כללים בנושא פעילות הכתות במערכת החינוך בישראל, נתונה תחת לחץ כבד מטעם אנשי כת הסיינטולוגיה המעוניינים בהנחלת ערכי לימוד הסותרים את היהדות. בעקבות הלחצים הללו, הפסיקה הועדה את פעילותה כליל. כך עולה מכתבה שפרסם "מעריב" בנושא.

מנהלי בתי ספר שהיו מעוניינים להפחית את האלימות במוסדותיהם ולהגדיל את המשמעת, לא תיארו לעצמם כלל, שמאחורי החוברות הצבעוניות והשיעורים הערוכים, שנמסרו להם על ידי מתנדבי "העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון", עומדת כת הסיינטולוגיה. גורמים שונים שצוטטו ב"מעריב" אמרו כי אנשי העמותה מסתירים את העובדה כי הם קשורים לכת הסיינטולוגיה.

ואולם, ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "חוזר מנכ"ל המשרד אוסר על הכנסת החוברת 'הדרך אל האושר' לבתי הספר ".

יו"ר יד לאחים הגרש"ב ליפשיץ שליט"א הביע כאב וזעזוע עמוק מהנתונים שהוגשו בפניו, ואמר כי "חייבים להציל את ילדי ישראל מהתכנים הבלתי-ראויים הללו" הטעים הגרש"ב ליפשיץ, ,"מפליא עד למאוד התעלמותם של אנשי משרד החינוך, וחוסר אכיפת החוק על ידם", אמר יו"ר יד לאחים, ארגון הפעילים העומד בחזית המאבק במיסיון.