תדהמה: הטפה מיסיונרית לקטינים בתוככי בית הספר

21/03/2007

הכת המיסיונרית  עדי ה', שאחת מקהילותיה נמצאת ברחוב לינקולן בתל אביב, קיימה כנס סגור, בו הציגו הפועלים מטעמה את הישגיהם.

בשיטות שייוותרו לעת עתה חסויות, חשפו מקורות המידע של ארגון הפעילים יד לאחים, הארגון העומד בחזית המאבק במיסיון, כי אל דוכן הדוברים עלתה ילדה בת 12 , והודיעה בשמחה למפעיליה, כי במסגרת לימודיה בבית הספר, 'זוכה' היא להביא את ה"בשורה" לידיעתן של בנות רבות הלומדות עימה שם.

במכתב שנשלח בבהילות ממשרדי יד לאחים על ידי הרב אלכס ארטובסקי, מנהל האגף למאבק במיסיון, שהמידע הגיע ישירות לאוזניו – נכתב למנהלת בית הספר, "במהלך האסיפה סיפרה תלמידתך בשם … כיצד היא עוסקת ב"בישור מיסיונרי" בין כותלי בית הספר. היא הוסיפה כי יש לה שתי חברות נוספות אשר היא לומדת איתן בקביעות שיעור בנצרות".

כאן הגיעו פרטיה המלאים של התלמידה, מקום מגוריה, ותיאור קצר אודות היסטוריה הלא מחמיאה בעליל של משפחתה, בתחומי העשייה המיסיונרית. כן הובאו בהרחבה סכנותיה של כת עדי ה', שגורמת למאמיניה סכנת חיים בשל התנגדותם לעירוי דם בעת סכנת נפשות, ועוד.

לסיום פנה הרב ארטובסקי בקריאה נרגשת: "יד לאחים פועל שנים רבות בהצלה מיד המיסיונרים ועל כן פונים אנו אליך, כי תואילי להעביר לידיעתנו את שמות הבנות והוריהן, על מנת שנוכל להסביר להן למול איזו סכנה הן חשופות". במקביל, התבקשה המנהלת לאסור על התלמידה, לעסוק בפעילות מיסיונרית, כנדרש מחוק העונשין סעיף 368ב' לעניין שידול קטינים להמרת דת.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אמר בתגובה כי לאחרונה הגבירו המיסיונרים את פעילותם ההרסנית בבתי ספר באזורי יקרה כאשר מנצלים הם "פתיחות" של צוותי הוראה הנותנים רשות לציידי הנפשות ליצור קשרים עם תלמידי בתי הספר.

*  *  *

מתוך כך: בסוף השבוע שעבר התקבל מידע במחלקת המודיעין של יד לאחים ולפיו, לארה"ק הגיע בטיסה מחו"ל, המיסיונר המטיף הידוע לשמצה, רוברט שולץ. פעילי יד לאחים מנעו בדרכים מתוחכמות את ההטפה ברחובות קרית אתא, כשבאווירת שלהי אדר, נתקיים "ונהפוך הוא", והמשטרה – שהתבקשה על ידי המיסיונרים ההמומים 'לטפל' בפעילי יד לאחים – נאלצה כעבור בירור קצר, להפוך את התלונה לנגדית, ואירוע ההטפה בוטל כליל.