תחקיר מיוחד של יד לאחים בעיתון 'מחפשים' מס' 7: "הרב שהתנצר" התגלה כאיכר הונגרי שנחשד בפלילים

17/09/2017

תחקיר מיוחד שנחשף במגזין 'מחפשים' שיצא לאור על ידי מחלקת ההסברה של יד לאחים מתחקה אחר עקבותיו של "רב" מהונגריה, שהמיסיונרים מציגים תדיר בכתביהם כמי שהמיר את דתו. התחקיר מסיר את המסכה מפניו של אותו "רב" ומביא מסמכים אותנטיים המראים כי הוא הועמד למשפט בארה"ב בגין התחזות לרב וכי מדובר באיכר שנמלט מהונגריה לאחר שנחשד בגניבה.

מחלקת ההסברה של יד לאחים הוציאה בחודש האחרון את מגזין מס' 7 של 'מחפשים' – כתב העת המיועד לאנשים הבאים במגע עם כתות המיסיון הנוצרי.

הכתבה המרכזית במגזין מוקדשת לראיון מיוחד ומרתק עם אחד מבכירי המיסיונרים לשעבר ביוון שפעל להמרת דתם של יהודי המדינה מטעם הכת הנוצרית "היהודים המשיחיים". בסופו של דבר הוא גילה סתירות של ממש בכתובים הנוצריים, הבין את טעותו והתגייר כהלכה עם משפחתו. הראיון עמו נערך בירושלים, כשחזותו היהודית אינה מסגירה את עברו.

בגיליון מובא גם סיפורה של אישה יהודייה שלאחר נפילת מסך הברזל נגררה על ידי מיסיונרית לנצרות, ועד מהרה הפכה להיות מראשי הכנסיה הפרוטסטנטית הגדולה ביותר בקייב בירת אוקראינה, ובמסגרת זו הביאה יהודים רבים להצטרף לכנסיה. היא מספרת על ההליך שעברו היא ובני משפחתה, שבמהלכו גילו את השקר שבנצרות ונטשו את הכנסיה תוך שהם מוותרים על משכורות עתק וחיי פאר.

ב'מחפשים' מס' 7 מוצגים מדורים נוספים ומרתקים, המוכיחים את אמיתת היהדות. מאמר מיוחד מסביר על המתנה שניתנה לעם ישראל על ידי בורא העולם ושבת שמה. המאמר מסביר לקוראים מדוע יש לשמור על יום השבת כיום מנוחה, מציג את הדרכים לשמור אותה ואת הסיבה לסייגים לשמירת השבת שקבעו חז"ל.

במגזין משולבים גם סיפורי השגחה פרטית, היסטוריה יהודית לאור ממצאים ארכיאולוגיים, כתבות ומאמרים נוספים לטובת היהודים שהלכו שבי אחר הכת המיסיונרית. לצד אלו מופיעים גם קטעי קומיקס השמים ללעג את פעילות המיסיונרים ואת הבדיות שהם מפיצים.

'מחפשים' מס' 7 מופץ בחודש האחרון לאלפי יהודים שנלכדו ברשת המיסיונרית ברחבי הארץ. בין היתר עומדים פעילי יד לאחים ומחלקים את העיתון בשערי למעלה מ-150 הקהילות המיסיונריות, לאלו הבאים ליטול חלק בטקסים ובהרצאות.

הגיליונות הקודמים של 'מחפשים' עוררו הדים רבים ובחסדי שמים גרמו ליציאתם של חברים רבים מן הכתות המיסיונריות. על זרי ההצלחה המוכחת של הגיליונות הקודמים, ביד לאחים תולים תקוות גדולות בהתעוררות לתשובה וחזרה ליהדות שיביא 'מחפשים' החדש, המורחב והמשודרג. בימים אלו החלה עבודת התרגום לרוסית ולאנגלית של גיליון זה, במטרה להפיץ אותו ליהודים דוברי רוסית ואנגלית, שהמיסיונרים פועלים בקרבם.