תחת אש: ארגזי מזון, צעצועים ו"ערכות חיזוק" לניצולות יד לאחים בדרום

תחת אש ובסיכון עצמי פעילי יד לאחים סבבו בשבועיים הראשונים למערכה בערי הדרום ובעוטף עזה, הביאו ארגזי מזון ו"ערכות חיזוק" לעשרות ניצולות מכפרים ערביים וקבעו מזוזות בבתיהן.

מדובר בפרויקט מורכב שכן פעילי יד לאחים מתוחים עד הקצה בימים אלו לאור התגברות הפניות לעזרה לארגון מצד נשים יהודיות רבות שמתגוררות בכפרים ערביים, אך בארגון הבינו כי גם בנושא זה, הם הגב היחיד שיש לאותן נשים גיבורות, ויצאו לפעולה.

במשך כמה ימים סבבו העובדים באשקלון, שדרות, נתיבות, אופקים ובאר שבע וחילקו עשרות ערכות מושקעות לניצולות שמתגוררות באותן ערים. כל ערכה שכזו מורכבת משני חלקים: החלק הראשון מורכב ממארזי מזון יבש, שימורים, צעצועים ותלושי מזון לרכישה בחנויות סמוכות. החלק השני, הוא 'ערכת חיזוק' רוחנית הכוללת ספר חת"ת, קופת צדקה ומזוזות מהודרות.

ביד לאחים אומרים כי "בכל כניסה של ניצולה לבית אנו קובעים בו מזוזות מהודרות, אולם כיוון שבחלק מהמקרים עברו כמה שנים מאז כניסת הנשים לבתים, החלטנו ליתר ביטחון להחליף את כל המזוזות הללו במזוזות חדשות מהודרות. המזוזות שנלקחו מבתיהן יבדקו על ידי סופרי סת"ם, כאשר הטובות שבהן יועברו לבתי ניצולות אחרות, והפסולות יועברו לגניזה".

במקביל, בחלק מהמקרים הועברו ניצולות שנכנסו לחרדה, או כאלו שאין בקרבת בתיהן ממ"דים או מקלטים מסודרים להתאוששות בדירות בטוחות יותר במרכז הארץ.

ב'מחלקה להצלה מטמיעה' ביד לאחים אומרים כי התגובות שהתקבלו מהנשים היו נלהבות. "כל אחת בתורה הודתה על כך שלא שכחנו אותה גם בזמן מלחמה והפעילות הזו מצטרפת לשיחות שעורכות העובדות הסוציאליות שלנו עם הנשים הגיבורות לעודד את רוחן, להיות להן לאוזן קשבת ולהוות עבורן גב נפשי".

בארגון אומרים כי מבצע החלוקה יימשך ויתרחב בימים הקרובים לשאר הנשים המתגוררות באזור.

מחפשים מידע על סגולה לזיווג הגון או על נישואי תערובת? פנו אלינו עכשיו!

 

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל

דילוג לתוכן