תלונות קשות כנגד עיריית ירושלים ומשטרת ישראל שלא נקפו אצבע: תדהמה: מיסיונרים הטיפו לעשרות אלפי המשתתפים ב"צעדת ירושלים"

ללא בושה – מיסיונר מחלק חומר לילדים במהלך האירוע

עשרות תלונות שהציפו את מוקד יד לאחים בשבוע שעבר – חול המועד סוכות העידו כי המיסיונרים חסרו לסורם וניצלו אירוע בהשתתפות עשרות אלפי יהודים, מכל קצות הקשת, שהגיעו לירושלים בימי חול המועד כדי לנסות ולהטיף להם להמיר את דתם.

המדובר באירוע "צעדת ירושלים" שנערך בימי חול המועד סוכות כאות הוקרה לירושלים כבירת ישראל – אירוע המאורגן על ידי עיריית ירושלים ועל ידי חברות מרכזיות במשק. בשני העשורים האחרונים החלו להגיע לאירוע יום ירושלים גם קבוצות של גויים מכל העולם שבאו להצדיע לעיר, ולאחר שמיסיונרים מהכת הנוצרית "היהודים המשיחיים" ניסו לנצל את ריכוזם של עשרות אלפי יהודים במקום אחד כדי לנסות לשדלם להמיר את דתם לנצרות, קבע ראש העיר אורי לופוליאנסקי כי תיאסר פעילות מיסיונרים במסגרת הצעדה.

דא עקא שבעיריית ירושלים התירו לעשרות מיסיונרים מהקבוצה המיסיונרית המובהקת "VISION FOR ISRAEL" להשתתף בצעדה, והמיסיונרים מיהרו לנצל זאת לצורך הטפה אינטנסיבית.

במחלקה להצלה ממיסיון טוענים כי לא היה מדובר בפעילות מיסיונרית אגבית, אלא בכזו המתוכננת היטב. "המיסיונרים הגיעו עם חולצות מתאימות של קבוצתם ועם אלפי פליירים שחולקו ביניהם מראש וחילקו אותם לכל עובר ושב. רק פעילות מהירה של פעילי ומתנדבי סניף ירושלים ביד לאחים מנעה את המשך הפעילות המיסיונרית – כאשר הציבור הוזהר על ידינו שלא ליפול בפח, וזה מיהר לקרוע את הפליירים המיסיונרים או לתתו לידי פעילינו". עוד אומרים שם כי פעילות המיסיונרים שנעשתה בראש חוצות, בצעדה רשמית בחסות העירייה ותחת סמלי שלטון לא זכורה במשך שנים רבות וכי מדובר בפרצה משמעותית.

בארגון מיהרו ופנו לראש העיר ירושלים בבקשה לאסור כבר מעתה את המשך השתתפותה של הקבוצה בצעדות הבאות, והדגישו כי העירייה אף נותנת בכך יד לפעילות האסורה לפי חוק. "מפניות שקיבלנו" נאמר במכתב "עולה כי בחלק מן המקרים המיסיונרים אף פעלו בניגוד לחוק העונשין הקובע עונש מאסר על פעילות מיסיונרית בקרב קטינים, וחילקו חומרי הטפה לילדים ונערים. התעלמות העירייה מפעילות עבריינית זו, כמוה כמתן היתר מטעם העירייה למיסיונרים לעבור על החוק בראש כל חוצות – והיות העירייה שותפה לדבר עבירה".

העתק מהמכתב נשלח לרבנים הראשיים לישראל, ולרבנים הראשיים לירושלים, כמו גם לחברי הכנסת החרדיים וחברי המועצה החרדיים – כדי שיעמדו בפרץ ויעזרו ליד לאחים לסגור את הפרצה המיסיונרית המסוכנת. העתק נשלח גם למתמודדים השונים על ראשות העירייה, כדי לבקש את התייחסותם לעניין ולקבל מהם התחייבות לבל ייתנו למיסיונרים להשתולל בראש כל חוצות בעיר הקודש.

חלק ניכר מהפניות שנעשו ליד לאחים על ידי אנשים שנתקלו במיסיונרים כללו ביקורת קשה שהוטחה במשטרה. הורים רבים סיפרו כי הם פנו לשוטרים לאחר שהמיסיונרים פנו לילדיהם ותחבו לידיהם חומר מיסיונרי, אולם השוטרים לא נקפו אצבע – גם כאשר הובהר להם כי מדובר בעבירה על סעיף 368 א' לחוק העונשין. ביד לאחים אומרים כי מצער לראות שוב ושוב את אנשי המיסיון הנוצרי מנצלים כל פרצה כדי לפעול בפראות להפצת הנצרות בישראל, בין יהודים תמימים. "כל עוד רשויות החוק לא יאכפו את סעיפי חוק העונשין הקובעים עונש מאסר למטיפים לקטינים, וכל עוד לא יחוקק חוק האוסר כל פעילות מיסיונרית בארץ, מחזות מבישים נוספים שכאלו, הם רק עניין של זמן. רק חוק שייאכף, יבטיח את ביטול מלאכת השמד המיסיונרית הנואלת שאינה פוסקת במשך עשרות בשנים".

חומר מיסיונרי מטנף את חוצות עיר הקודש