350 השתתפו בכנס זעקה והסברה כנגד פעילות מיסיון בדרום הארץ

350 בני אדם מדרום הארץ השתתפו בכנס הזעקה וההסברה השני בסדרת הכנסים החדשה של יד לאחים שנועדו להראות ולהזהיר את הציבור מפני הפעילות הענפה של המיסיון, להצביע על דרכי הפעולה שלו ולגייס מתנדבים בכל אזור ואזור. לאחר הכנס המוצלח שנערך בירושלים לפני כשבועיים, התקבלו ביד לאחים פניות רבות מרבני ערים וקהילות דתיות וחרדיות מכל רחבי הארץ לערוך את הכנסים בתחומם.

את הכנס פתח הרב בנימין קלוגער, מיסיונר לשעבר וכיום יועץ מיוחד למחלקה למאבק במיסיון של יד לאחים. במשך שעה ארוכה, כשדבריו מלווים במצגת מיוחדת, הוא ריתק הקהל בסיפורו האישי וחשף בעדות נדירה את ההוראה שקיבל בכת להמרת דתם של יהודים, בה נאמר לו "עדיף להטביל לנצרות יהודי אחד על פני מאה גויים".

במרכז הכנס נערך פאנל עם פעילים מרכזיים בדרום הארץ שסיפרו על ההצלחות שהם קוצרים בפעילות כנגד השמד המיסיונרי. הפעילים דרבנו את הקהל כולו ליטול חלק בפעילות ולהקדיש זמן קצר מידי שבוע או מידי חודש בלבד לטובת פעילות הקודש של יד לאחים. דוגמא בולטת שהביאו הפעילים הייתה עיר מרכזית בדרום שבה היו בעבר לא פחות מ-15 מוקדי מיסיון פעילים שכללו כנסיות פעילות, בית תמחוי, מרכז לקשישים ומועדון שחמט, ואילו כיום נותר בה רק מוקד מיסיון זעיר הפועל בנקודה רחוקה בפאתי אזור התעשייה.

כאילו כדי להמחיש עד כמה היה הכרחי הכנס, נדהם אחד המשתתפים לגלות כי שכנו הנחמד שמציע לו עזרה פעמים רבות, הוא מיסיונר בכיר. אותו משתתף לא היה שם לב למלכודת הזו שכמעט נפל בה, אם לא היה משתתף בכנס ורואה את תמונת שכנו בעיצומה של הטפה מיסיונרית, מוקרנת לעיני כל בתוכה של המצגת המסכמת את פעילות יד לאחים בדרום הארץ.

בסיום הכנס, ביקש המנחה מהציבור הרחב לעדכן את מוקד החירום של הארגון בכל התקלות במפגע מיסיונרי. במקביל, מיהרו עשרות משתתפים לשאול את המארגנים כיצד הם יכולים להשתתף בגופם בפעילות.

בארגון מציינים כי לפי בקשת רבים שהשתתפו בכנס, יערך באזור בתקופה הקרובה כנס נוסף וייחודי שיהיה מיועד לציבור הנשים. "חשוב שגם הן יכירו את פעילות המיסיון הנפשעת ויוכלו לעזור בנושא, באמצעות פעילות עם נשים יהודיות שנפלו בכת".