5 שנות מאסר ל"מטפל הרוחני" לפי שיטתו של הגורו מאהר באבא

מאת ורד לוביץ' – Y-net

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום חמש שנות מאסר על אשר פינטו, בן 54 מרעננה, שהודה והורשע במסגרת עסקת טיעון בשורה של עבירות מוסריות חמורות.

פינטו עבד במשך שנים כ"מורה רוחני בעל חיבור לתודעה האלוהית ולאנרגיה בשיטת הקדוש ההודי מאהר באבא". הוא קיים בביתו מפגשים קבוצתיים ואישיים בתשלום לשיפור המודעות העצמית. חברי הקבוצה נהגו להגיע אליו, בין היתר למדיטציה והילינג, ולאחר שהצליח לקנות את אמון תלמידותיו, דרש מהן התמסרות וצייתנות כלפיו, וביצע בהן עבירות מוסריות, תוך שהוא מנצל את הסכמתן, אותה השיג במרמה. פינטו גרם למטופלות שלו להאמין שהמעשים שהוא מבצע בהן דרושים לטיפול.

הוא הודה בדברים המיוחסים לו.

בית המשפט כתב בגזר הדין שהחליט לקבל את הסדר הטיעון למרות שלדעתו מדובר בעונש קל במיוחד. "עבירות החמורות שבהן הורשע מחייבות הטלת עונש כבד וממשי אשר יבטא את התיעוב והסלידה שחשה החברה כלפי המעשים הללו ומבצעיהם, ואשר יעביר מסר ברור וחד משמעי של הרתעה, הן לנאשם והן לעבריינים פוטנציאלים… העונש המוסכם המוצע לנו הוא עונש נמוך למדי עד כדי כך ששקלנו האם הוא עומד בנוסחת האיזון. אין ספק שאילולא חסך מהמתלוננות את עדותן, היה מקום להטיל עליו עונש מאסר ארוך וממושך פי כמה".
יצויין כי פינטו יפצה את חמש המתלוננות נגדו בסכום של כ-40 אלף שקלים.

לבית המשפט הגיעו כ-20 נשים שפינטו טיפל בהן כאשר עבד כמורה רוחני. הן סיפרו כי עזבו אותו עוד בטרם התפוצצה הפרשה והוסיפו שעוד קודם לכן הבינו כי הוא מנצל לרעה את הכוח שלו וכי הוא סיכסך בין קבוצות אנשים שהגיעו אליו באופן מגוון. "באנו היום לבית המשפט כדי לראות את המפלצת הזו משלמת על מה שהיא עשתה", הן אמרו.