אקרופוליס החדשה

כת מוגדרת כניאו-פשיסטית ע"י דוחות ממשלתיים בצרפת ובבלגיה הכת מושכת את הציבור ע"י הרצאות תרבותיות אודות דתות או פילוסופיות שונות, וכן על ידי ארגון המתעסק באקולוגיה (GEA)

האקרופוליס החדשה מציגה את עצמה כ"בית ספר לפילוסופיה מעשית כדרך חיים" ופועלת בערי ישראל מאז שנת 1986. אולם, דוחות ממשלתיים בצרפת ובבלגיה מגדירים את הארגון ככת מיסטית ניאו-פשיסטית.
על פי הדיווחים, התנועה דומה לארגון צבאי בנוי ממעגלים המצמצמים וההופכים ליותר ויותר אזוטריים מאשר לפילוסופיים כאשר מנהיגיה מחליטים האם החבר מתאים לעבור את השלב הבא עד השתייכותו למעגל הפנימי, "גוף הביטחון" איפה החברים בכת לבושים במדים בסגנון צבאי (כחולים לנשים, שחורים לגברים, חומים למפקדים) ומצדיעים במועל יד.

כאמור, דברים רבים אינם ידועים מחברים פשוטים בכת ואפשר להיות חבר בה במהלך עשור בלי להכיר את סודות האמונה של האקרופוליס החדשה.
האידיאל של התנועה הינה הרפובליקה על פי אפלטון, המטיפה להירארכיה של השכבות החברתיות ושלטון החכמים.

כמו כתות רבות האקרופוליס החדשה, יודעת לפתח ארגונים ו/או פעילויות הנאבקים למטרות חברתיות על מנת לקבל לגיטימציה ציבורית (ג.א.ה – קבוצה אקולוגית אקטיבית, ופעילויות התנדבותיות שונות)

כאשר מתנגדיהם מנופפים את הדוחות הממשלתיים החמורים על הכתות, מביאים חברי הכת להגנתם את הכתוב בערך "האקרופוליס החדשה" באנציקלופדיה המקוונת "ויקיפדיה":
"ועדה פרלמנטרית צרפתית בעניין כתות (1995) וועדה דומה של הפרלמנט הבלגי (1997) צרפו את אקרופוליס החדשה, יחד עם עוד 171 ארגונים, לרשימת הכתות בארצותיהן. עם זאת, ב-27 במאי 2005 הוסרה אקרופוליס החדשה מרשימות אלה, ותוקפן של ההחלטות הקודמות בוטל."
וויקיפדיה

אולם נתונים אלה אינם מדויקים בלשון המעטה:

1. הועדה הפרלמנטרית הצרפתית הינה וועדת חקירה על הכתות – הוועדה העריכה רשימה הכוללת 173 קבוצות.

2. אף הוועדה בבלגיה הינה וועדת חקירה ורשימתה כוללת 189 קבוצות.
לחץ להורדת הקובץ

3. ב-27 למאי 2005 הוצא הוראה מראש ממשלת צרפת שלא להשתמש מהרשימה של וועדת החקירה אלא להדגיש על המאפיינים שגורמים לקבוצה להיות כת, עקב התפתחות תופעת הכתות ועל מנת לחזק את המאבק. שום כת לא הוצא מן הרשימה.

4. כיצד הוראת ראש ממשלת צרפת יכולה לבטל החלטות ומסקנות של וועדת חקירה בבלגיה!?!

5. תוקפן והחלטותיהן של אותן וועדת לעולם לא בוטלו. תוצאותיהן של וועדות חקירות נשארות תוצאותיהן…

6. האקרופוליס החדשה מופיעה בדו"ח הוועדה הבין-משרדית לפיקוח ולמאבק בסטיות כיתתיות (MIVILUDES) לשנת 2005 שפורסם ב-6 באפריל 2006.

בעבר נחשפו ניסיונות של כתות שונות לשלוט על המידע (לגביהן) בויקיפידיה תוך מניעת דיון אובייקטיבי ושלילה מוחלטת של ביקורת. כנראה שכאן הוסיפו חברי האקרופוליס והחליטו לטשטש את העובדות.
(על ניסיונות של כתות להשתלט על ויקיפדיה:
הסיינטולוגיה
גורו מהרג'י
פאלון גונג

נ.ב.
המרכז הבינלאומי לחקר האנטישמיות ע"ש וידל ששון שע"י האוניברסיטה העברית בירושלים פרסם מאמר מאת הפרופ' חוסה רודריגז חימנז, "אנטישמיות והימין הקיצוני בספרד (1962-1997)", בו כתוב:
"האקרופוליס החדשה נוסדה (בספרד) ב-1974 וממשיכה לפעול. היא מארגנת פעילות ניאו-נאצית במסווה של הרצאות בנושאים פסידו-פילוסופיים ואזוטריים."

מייסד האקרופוליס החדשה, חורחה אנג'ל ליברגה ריצ'י, כתב:
"בסיום המלחמה מכריזים על מנהיגי המדינות המפסידות 'פושעי מלחמה'. היצור האנושי כלל לא התפתח מאז התקופה הפלאוליתית. עובדה, אם המנצחים היו המפסידים של מדינות הציר, 'פושעי המלחמה' היו , צ'רציל, סטלין, רוזבלט או טרומן". (מגזין אקרופוליס החדשה –צרפת, 107,מאי-יוני,1989 עמ'-7)

במגזין "אלמֵנה", המזוהה עם הכת, אחד מבכירי האקרופוליס החדשה ציין באחד המאמרים שכתב כי היטלר הינו אחת הדמויות ההיסטוריות המועדפות.

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל

דילוג לתוכן