גורו מהרג'י

למעלה מ-30 שנה פרֶם רַאוַואט הידוע גם כגורו מַהַרַגִ'י מפיץ את מסרו בעולם. בעקבות כך, מסרו וקבוצתו מוכרים היטב מן הציבור. בעבר הייתה נקראת קבוצתו 'שליחות האור האלוהי' (Divine Light Mission), ולפני מספר שנים הוא החליף את שמה ל-'אלן ויטל'. אולם מתחת כל השמות מאחוריהם היא מסתתרת, הקבוצה שהוא מנהיג ידועה ככת דתית הרסנית ומסוכנת. וכך היא מוגדרת, בין היתר, על ידי משטרת ישראל (1982), הכנסת (1987), ובית הנבחרים של צרפת (1995).

כולם משתחווים למהרג'י

הוועדה הבין-משרדית לבדיקת נושא ה'כתות' בישראל שמונתה ע"י הכנסת הוציאה לאור דו"ח מיוחד בו מופיע מַהַרַגִ'י וקבוצתו מתוך רשימת 10 הכתות המסוכנות ביותר בישראל !

נביא כאן מעט מן הדברים החמורים שנכתבו בדו"ח זה על פרֶם רַאוַואט וקבוצתו:

1. מהרג'י הינו יותר טוב מאלוקים:

מַהַרַגִ'י "הוכרז כהתגלמותו הפיזית של אלוקים עלי אדמות". הוא הכריז על עצמו ש"הוא כמו אלוקים אבל יותר טוב מאלוקים"

2. סגידה עיוורת לגורו:

"המאמינים..ניגשים ומנשקים לו את הרגליים"

מאמינים "משתחווים לתמונותיו ושרים: 'תודה לך אלוהים שבאת אלינו; חכינו לך כל כך הרבה זמן; מה היינו עושים בלעדיך..' "

מַהַרַגִ'י מגדיר את עצמו: "אני יותר מבעל, מאשה, מילד ומהורים".

3. הבטחות שווא:

"הגורו מציע תרופה לכל הסבל, האומללות וחוסר הסיפוק האנושי. הוא מבטיח עולם טוב יותר – עולם יפה, ירוק, טבעי, שאין בו כבישים מכוניות המזהמות את האוויר, ואין מטוסים מרעישים. הוא מבטיח עולם שבו לא יהיו חוקים וכבלים וממשלות וכל אחד יעשה בו מה שהוא רוצה – ומה שהגורו קובע בשבילו."

מיותר לציין כי הוא לא קיים אפילו פרט אחד מהבטחתו.

4. פרֶם רַאוַואט האמיתי נחשף:

"בניגוד לדמותו החייכנית, משרתת החסד, המשתקפת מתמונותיו המופצות ברבים, נוהג גורו מַהַרַגִ'י – בפגישותיו עם מאמיניו ומאמיניו לעתיד – להשפיל את הנוכחים, להתעלל בהם ולעתים אף להכותם או להתקיפם מינית. כך עולה מעדותיהם של רוברט מישלר, נשיא של הכת לשעבר וג'ון האנד, סגן הנשיא."

5. שיעבוד ועבדות:

הגורו מכריז: "יש להשתעבד במלוא החושים… עליכם להכנע לגמרי." "חייבים לשלם לגורו באהבה, מסירות, שיעבוד. עליך לזכור כי מי שנותן את ה'ידע' – יכול גם לקחת ממך, יכול להרוס אותך ואת עולמך בנשיפת פיו."

6. נזקים נפשיים חמורים:

"מעדויות עולה כי בשלב מסויים הופכת המדיטציה של הגורו מַהַרַגִ'י למעין תגובה מותנית הגורמת להפסקת כל מחשבה משמעותית בעודה באינה ולאובדן תחושות. בני משפחה וידידים של מי שהפכו ל'פרמים' (חברי הכת) מוסרים תאור חיצוני של השינוי שהתחולל: "הוא היה עליז, מצטיין בלימודים, חברתי והפך לחולמני, חדל להתרכז בלימודים…" לדבריהם נראה ה'פרמי' כמנותק, מרבה לצטט את הגורו ולדבר בשבחו, אינו מסוגל לדבר על שום נושא אחר."

פרֶם רַאוַואט הרס את חייהם של אלפים רבים בכל העולם: חלקם אף ניסו להתאבד, וישנם שהצליחו. אין זה פלא, שרבבות שעזבו כת הרסנית זו פועלים במלוא המרץ נגד הגורו המזויף והכת המסוכנת שהוא מנהיג.

למידע נוסף (באנגלית, צרפתית וספרדית)

וויקיפדיה שמרה על האינטרסים של הגורו

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל

דילוג לתוכן