הרא קרישנה

סקירת מודיעין של משטרת ישראל: השתתפות בכת "הרא קרישנה" מזיקה לבריאות הנפש:
"למעשה, לא רק שאין המצטרף פותר את בעיותיו, אלא הוא מוצא את עצמו, תוך זמן קצר, במצב בו הוא שבוי מרצון בידי הכת, פועל כאוטומט וללא כל חוש ביקורת (ZOMBIE, בסלנג אמריקאי), ובסופו של דבר ניזוק בנפשו באופן קשה יותר… הנזקים (הנפשיים) הגדולים והממושכים ביותר נגרמו ע"י 3 כתות הבאות: סיינטולוגיה, הרא קרישנה וכנסיית האיחוד."

הגורו פרבהופאדה

עבודת אלילים

תחקירנית של ידיעות אחרונות תיארה את פולחן הכת: "בשקט בשקט קמה דורית ומביאה מגש קטן עם דגימות של אבטיח, מלון, חלבה ואצבעות מים. מניחה מול שתי בובות, כורעת על ברכיה, מצלצלת בפעמון קטן כדי להגיד לאלוהים שהאוכל כבר מוכן, ושמה פרגוד כדי שלא יציצו לו כשהוא אוכל. אחרי עשר דקות אלוהים גומר לאכול. 'יש אוכל מקודש, יש פאשאד!', קוראת דורית, וכל אחד לוקח לו במגש מתכת ארוחה דומה לזו של קרישנה. שיר קטן, השתחוות למגש, וקדימה אוכל." (מוסף ידיעות אחרונות, 7 ימים, 17/06/94).

נגד המדינה

"גד לובן, מנהיג הקבוצה… אמר שקרישנה הוא האלוהים וזרק איזה משפט או שניים נגד צה"ל המדינה וראש הממשלה." (שם)
רמאים: אנשי הכת מתחזים למתרימים: בית משפט פדראלי בניו-יורק קבע כי חברי הקרישנה "היו מעורבים במסכת רחבה ושיטתית של מעשי הונאה והתחזות".

הרא קרישנה

הרא קרישנה

פירוק משפחות

"אם המשפחה אינה אוהדת או מסייעת להתקדמות רוחנית, אזי יש לנוטשה." (פרבהופאדה, מייסד הכת בפירושו על ספרם הקדוש הבְּהַגַוַד-גִיתָא 12-13,8)
"התגרשנו בגלל הכת הזו אחרי 20 שנות נישואים" – מספר ס', תושב חדרה" (ידיעות אחרונות 6.7.2006)
"אחי הפך לשטוף מוח לחלוטין. הוא התחיל להאשים אותנו בדברים נוראיים שלא היו ולא נבראו. כיום המשפחה מרגישה אבודה. אח שלי מסרב לראות את המשפחה ואנחנו לא יודעים כיצד לחלץ אותו משם." (שם)

סוף העולם

לפי פרבהופאדה, החברה האנושית בת זמננו סוללת את דרכה לחורבנה, מכיוון שהיא מעודדת הרג פרות… (תוכלו כבש!)

אי-מוסריות

"שורה תחתונה. פחד ואמונה: הארי קרישנה, הסרט ששודר בערוץ 8, מציג תופעות של התעללות נפשית ופיזית שהתגלו בפנימיות של הכת…" (מעריב, 8.5.02)משתחווים לגורו

עוד על הכת הרא קרישנה באתר יד לאחים:
מהומות פנימיות בהרא קרישנה

התמודדות עם כת הרא קרישנה בחריש

חברי כת הרא קרישנה: "דריכת ארמסטרונג על הירח הינה אגדה עממית"

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל

דילוג לתוכן