סהג'ה יוגה

כת אלילית הרסנית השואבת את עקרונותיה בעיקר מן ההינדואיזם.
הכת מעודדת יחס של ריחוק כלפי ילדים ושליחתם למרחקים במנזרים, ללא תיפול אימהי או תרופתי.

שרי מטאג'י

כת הרסנית

א) סדנאות יוגה התמימות מסתירות מאחוריהם כתהמוגדרת כמסוכנת לחברה ולמשפחה, על פי דו"ח הפרלמנט הצרפתי על הכתות משנת 1996.

ב)ד"ר מיכאל לנגון עורך הראשי של “Cultic Studies Journal” מצהיר כי חברי הכת אינם הוגנים בכך שמסתירים את עובדת היותם קבוצה דתית, וסגידתם לנירמלה שריווסטאווה.

ג) הארגון האמריקאי ( FAIR ( Family, Action, Information, Rescue קובע כי השתייכות לסהג'ה יוגה מורידה בפוטנציאל, היכולת לפעול ולחשוב באופן עצמאי שוב אינם כשהיו, וגורמת לפחדים מאחיזת-שד ו/או לאיבוד ויברציות כתוצאה מחשש לאי-ציות להוראותיה של מטאג'י (גב' שריווסטאווה).

ד) ד"ר בריגיט רולט, ד"ר לפסיכולוגיה מאוניברסיטת וינה שבאוסטריה חקרה על שליטה מוחית (Mind Control) בכתות המסוכנות למיניהם, והדוגמא המרכזית של התחקיר הינו סהג'ה יוגה.

גורו אנטישמית

התבטאויותיה של גב' נירמלה שריווסטאווה כלפי היהודים מעוררות חלחלה. במספר הציטוטים שנביא ניתן להציץ אל תוך העולם האנטישמי אותו היא מבטאת. לומר שהדברים הוצאו מהקשרם לא .וכל, המשפטים הבאים ומקורותיהם יוכיחו:

"היהודים (בתקופת היטלר) היו ידועים כדתיים וכמוסריים, אולם אף כחומדי-בצע. היו מלווים כסף רב, ברבית מופרזת, וכלעומת זאת רודפים את הלווים כל ימי חייהם, ובכך מביאים אותם לידי מצוקה". Meta Modern Era , עמ' 96 למטה.

"מלחמה נוראה התחוללה בגרמניה נגד היהודים אשר היו צריכים למות בתאי גזים על היותם חומדי בצע, ואכזריים ביותר, וכהשקפתו של היטלר אף על היותם רוצחי ישו. אולם בדרכים רבים היה ניתן לשלוט על חומדי בצע אלה." שם, עמ' 99.

"הם (היהודים) מתאבלים ובוכים בכותל המערבי, לובשים את התורה בקמיעות קטנות, אבל מה שחשוב להם ביותר הוא לאסוף את הכסף שהם לווים ולקנות יהלומים בכל מחיר". שם,עמ' 130

אתר מידע (באנגלית, צרפתית, גרמנית ואיטלקית)

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל

דילוג לתוכן