התנועה הראלית

הקדמה

במבט קולקטיבי, נראית התנועה הראלית מיסודו של הצרפתי, קלוד וורילהון (Vorilhon) משונה, מוזרה ודמיונית, גם ביחס לשאר הקבוצות המובאות כאן.

לטענת אנשי הקבוצה קיימים כיום בעולם 55-65,000 איש החברים בה, כאשר מתוכם כ100 איש בארץ. בפועל, חברים בסניף הישראלי של הכת כ50 אנשים, כאשר התחלופה גבוהה מאוד, ורבים מהמצטרפים נוטשים אותה בשלב כזה או אחר.

מאז הקמתה בשנת 1973, התרחבה התנועה באמריקה וקרב הארצות דוברות השפה הצרפתית ביבשות אירופה ואפריקה, ובשנים האחרונות היא התרחבה במהירות יחסית גם באסיה, כאשר פעילותה נמנית כיום ב92 מדינות.

בארץ, פועלת הכת בראשותו של לאון מלול – יהודי יליד מרוקו הספרדית שהיגר לקנדה ושם הפך ל'ראלי'. הוא היגר לישראל ב-1996 ומאז הפך למדריך הראשי של הכת בישראל ולאחראי התנועות הראליות במזרח התיכון.

מייסד הכת

מייסד הכת, קלוד וורילהון (Vorilhon) המכונה בפי מאמיניו "הוד קדושתו", טוען כי בתאריך 13.12.73 השתנו חייו משום שצפה במופע של עב"ם (עצם בלתי-מזוהה) בתוך לועו של הר געש כבוי באזור קלרמון-פראן (CLERMONT-FERRAND) שבדרום צרפת. מתוך אותו עב"ם יצא יצור אנושי והעביר לו מסר המיועד לכלל האנושות ואשר מדבר על מוצא האדם: "…אנו הם האלוהים הנזכרים בתנ"ך. לפני כ-25.000 שנה הגענו אל הפלנטה שלכם ובראנו עליה את כל צורות החיים וגם את האדם, הודות לשליטה בטכניקות של ההנדסה הגנטית והכרת מבנה ה-D.N.A".

תורת הכת

חברי הקבוצה מכחישים בתוקף שמדובר באמונה דתית ומעדיפים להגדיר את עצמם כ"תנועה" בלבד ומכריזים כי הם אתיאיסטים, מאחר והם מאמינים באינסופיות של היקום בזמן ובמרחב ובכך שאין לו יוצר (אגב, דעתם בנוגע לאינסופיות של היקום והזמן, סותרת גם את התיאוריות המדעיות בעניין הבריאה ולא רק אמונות דתיות). בהמשך לדעה זו, החדיר וורילהון באנשיו את האמונה ולפיה החוצנים בהם פגש סיפרו לו כי הם יצרו את המין האנושי, וכי המילה אלוהים היא מילת רבים של המילה אלוה – ובשפתם של אותם חוצנים (שהיא עברית עתיקה) פרוש המילה "אלו הבאים מהשמים" …

לדברי וורילהון, הוא הוכרז ע"י החוצנים כנביא אחרון, משיח ושליחם, וורילהון, ששמו הוחלף לראל rael ומאז הוא החל להפיץ את תורתם.

היחס לדת וחינוך

התנועה טוענת כי היא "דת הדתות", אך מגדירה עצמה כדת אתיאיסטית המוצאת את התבטאותה באהבת תענוגים, כאשר בהקשר מוזכרת בכתבי התנועה הפקרות מינית בוטה במיוחד …"הכול מותר למען הפריחה…" (האמת על האלהים, עמ' 198). גם בכל הקשור לחינוך מוסברת לראלים שיטת לימוד ייחודית לחינוך ילדיהם "על מחנך הילד להפעיל בחומרה את העונש הגופני למען יסבול כשהוא גורם לאחרים לסבול…" (עמ' 194)

היחס לקדושי השואה

בספרו "המאיטרייה" (עמ' 88, מהדורה צרפתית), מסביר ראל כי במשך כל הדורות, אנשים חכמים חשו תמיד בסכנות הבאות ומשום כך נמלטו בבוא הסכנה. הם השאירו את התפילות ואת מעשי הגבורה ל"טיפשים", כך עד (כולל) לשואה האחרונה. בדבריו של ראל נשמעת זילות בששת מיליון הקדושים שנרצחו בשואה, על היותם "טיפשים".

היחס לעם היהודי

במסר ששוגר על ידי התנועה לעיתונות הצרפתית (ב-22 באפריל 1998), נאמר כי "היהודים צריכים לקבל את המשיח (ראל), ולבנות את בית המקדש השלישי (בסיס נחיתה לצלחות מעופפות), ואם יסרבו – ייעלמו".
ב-13 לדצמבר 1998 ניתן מסר נוסף ע"י החוצנים לראל, בו נאמר כי "היהודים האמיתיים אינם יותר עם ישראל אלא אלה המכירים בנו כבוראיהם…" ("האמת על האלהים", עמ' 237).

היחס לישראל

אנשי הכת בארץ עובדים במרץ על תכנית בניית שגרירותם בארץ ואף פנו בנידון לרבנים הראשיים ולראשי הממשלה ב20 השנים האחרונות. במסגרת זו נכתב ב"האמת על האלהים": "לישראל יש זכות קיום אך ורק אם תושביה מכירים בבוראיהם ומקיימים את רצונם" (עמ' 241). "כמו כן נדרשת הממשלה לאשר את בניית שגרירות האלוהים (הבסיס הנ"ל) בתחומה בכדי שלא תושמד; לפיכך, אין ליהודי לעלות ארצה בינתיים (שם, עמ' 187)".

כחילופין, קיימת בקבוצה הראלית אפשרות לבנות את השגרירות ברשות הפלשתינית; לאון אריאל מלול, סיפר על קשריו עם יאסר ערפאת (כל העיר 2/10/98), והבטיח: "במידה והפלסטינאים יסכימו לבנותה בשטחיהם, הם יהפכו לעם החזק בעולם".

"שונא מתנות יחיה" ?

הלימודים, הסמינרים, וכל הקשור לפעילות הקבוצה כרוכים בתשלום. ב"האמת על האלהים" נכתב "לא תשאיר ירושה לילדך למעט דירה או בית המשפחה. את כל היתר תוריש ל"מדריך המדריכים" (ראל). אם אתה חושש שצאצאיך לא יכבדו את בקשותיך האחרונות וינסו לזכות את נכסיך בעזרת החוק (הדין האנושי), מסור אותו בעודך חי ל"מדריך המדריכים", על מנת לעזור לו להפיץ את מסר בוראינו על כדור הארץ" (עמ' 202).

מדע או הונאה?

לפי טענות אנשי הראל, הם נמצאים כיום בחזית המחקר של השיבוטים.
ראל הקים מכון מחקר בשם "קלוניד", שלטענת אנשי הכת, כיום הוא אחד המובילים בשטח מחקר השיבוטים, וכי מעבדות נוספות של הראלים במקומות שונים בעולם, עובדת על השיבוט של ילדים ובני אדם מבוגרים .

בסוף דצמבר 2002, הקנדית בריז'יט בואסלייה (Brigitte BOISSELIER), מנכ"לית חברת "קלונאייד" (הקשורה אידיאולוגית לתנועה) והאחראית של מכון השיבוטים הראלי, כינסה מסיבת עיתונאים ובישרה לעולם על לידתה של התינוקת "המשוכפלת-המשובטת" הראשונה היא טענה כי מדובר בשיבוטים של ילדים ישראלים ופלשתינים שכבר הועברו לישראל בהיסטוריה (מעריב, כ"ד טבת תשס"ג; 29/12/02). ככל שחלף הזמן התברר כי ככל הנראה מדובר בהונאה מתוחכמת (מעריב, ה' שבט תשס"ג; 08/01/03),עובדה המתחזקת בעקבות התחייבותם של חברי הכת להצגת ההוכחות, שלא קוימה עד היום.

עוד על התנועה הראלית באתר יד לאחים:

ראל, פרסונה נון גרטה בשווייץ

ראל חוזר לסמלו הקודם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל

דילוג לתוכן