מיסיונרים

ראשי > מיסיונרים

מיסיונרים

מיסיונרים

לא כולם מודעים אליהם אבל הם נמצאים כיום בכל מקום, טווים את קורי העכביש סביב קורבנות פוטנציאלים ומפזרים רעל סמוי, טומנים מלכודות ומחכים בפינה לראות מי התמים הבא שיפול ברשת. אם עוד לא הבנתם מדובר במיסיונרים השוטפים את הארץ, חדורי מטרה לבלבל יהודים ולגרום להם לתעות ולטעות אחרי הבלי הכזב עד להמרת דתם.

גופים מיסיונרים

ברחבי הארץ קיימות למעלה מ-200 קהילות של המיסיון, כמעט בכל עיר בארץ יש קהילה של מיסיונרים עם מרכז פעילות משלה. תקציב המיסיון בארץ עומד על מיליוני דולרים בשנה. במסווה של עזרה לקהילה, נפתחים מרכזים קהילתיים כמו מרכז לגמילה מסמים, שמנוהלים על ידי מיסיונרים ומשמשים כר לפעילות מיסיונרית. ברשות המיסיון בארץ עומדים קיבוצים, אולמות כנסים, אכסניות נוער, בתי קפה, הוצאה לאור ועוד.

המיסיונרים באים

כאשר מנסים לבחון את המקרים בהם פוטנציאל גבוה יותר וסיכוי למיסיונרים להצליח בתוכניתם, ניתן לאפיין זאת כך.

שלוש קבוצות אוכלוסייה עיקריות חשופות במיוחד להשפעה של מיסיונרים:

אנשים הסובלים ממצוקה כלכלית ו/או נפשית – אנשים ברגעי משבר עלולים להתפתות בקלות להצעות עזרה שמגיעות מטעם גורמים מיסיונריים. המיסיון פועל רבות בשטח האפור של עזרה לנזקקים. מקרים רבים של חלוקת אוכל לנצרכים, או מבצעים נרחבים יותר כמו חלוקת ילקוטים לילדים, מתבצעים על ידי המיסיון כחלק ממערך אסטרטגי לרכישת אמונם של הנזקקים.

עולים חדשים – על סמך נתונים מצטברים, אפשר להצביע בבירור על פעילות מיסיונרית מוגברת בקרב קהילות של עולים חדשים, והיענות לה. רבים מן העולים מגיעים ללא רקע מעמיק ביהדות, אינם מבינים עברית, מתגעגעים הביתה ומייחלים ליחס אנושי. זה, בנוסף למצב הכלכלי הקשה בו נמצאים רבים מהם, מכשיר את הקרקע לפעילות המיסיון.

בוגרים צעירים שמחפשים משמעות מיוחדת לחייהם – רבים מהם נתפסים לכתות מהמזרח הרחוק, או לכתות בעלות אופי מיסטי.

חומרים מיסיונרים

מאמץ מיוחד מושקע על ידי המיסיונרים בארץ ובכל מקום בעולם בהפצת חומרים הנראים תמימים למדי ונועדו ללכוד ברשת יהודים שנמשכים לאותם חומרים בגלל הכותרת המזמינה שנדמית לרוב כחומר דתי יהודי המעודד לאמונה ומסייע להתמודד עם קשיים ומצוקות, ולמי אין מצוקות. החומרים מפוזרים בריכוזי אוכלוסייה יהודית, והם מוצגים בכל השפות. למרבה החוצפה המיסיונרים לא נרתעים אפילו מחלוקה של חומרים כאלו בריכוזים של יהודים דתיים וחרדים ולא בוחלים בשום אמצעי בדרך. נדרשת ערנות מוגברת מכל מי שעיניו בראשו לבדוק חומרים המופצים בתיבות הדואר ובמקרה הצורך ליידע את האנשים סביבו וכמובן את המוקד של יד לאחים בקיומו של החומר המיסיונרי באזור כדי שיאספו אותו ויבערו את הנגע בהקדם ובמהירות. פעילי יד לאחים אף תולים מודעות רחוב ומחלקים בכל תיבות הדואר באזור החלוקה, חומר המזהיר את הציבור מפני המפגע המיסיונרי.

מיסיונרים ברשת

כיום נתח נכבד מהפעילות של אותם גופים מיסיונרים מתקיים ברחבי הרשת, באתרים ובפורומים בשלל שפות, ברשתות החברתיות ובכל פלטפורמה אפשרית. בכל מקום בו ניתן לפרסם מסרים ולנסות להטמיע אותם, להטעות את הקוראים ולהציג להם מצגי שווא, הם נמצאים שם. תקלתם במיסיונרים? אל תדברו איתם ואל תכנסו אתם לויכוחי סרק. כאמור לעיל, חייגו אלינו, ואנו נשלח את אנשי השטח המיומנים שלנו מיידית לאזור. 

מאבק במיסיונרים

יד לאחים עומד בחזית המאבק במיסיונרים ובהתבוללות, במאמץ אדיר לחשוף את פרצופם האמיתי של אותן כתות ואותם אנשים במתחזים ומציגים את עצמם כדורשי טובתם של משפחות ויהודים במצוקה ומנצלים את אותם מצבים להסית ולהדיח יהודים תמימים לשאול תחתית.

כחלק מהפעולות של יד לאחים במסגרת המאבק במיסיונרים מקיים הארגון מערכת מקצועית שעוקבת אחרי כלל הפעילות המיסיונרית בארץ ומגיבה אליה בהתאם. כל דיווח אודות פעילות מיסיונרית כמו, כנס, פתיחת מרכז, הטבלה לנצרות, משפחה שנתפסה לכת, מטופל במהירות, ובהתאם לצרכים המשתנים.  פעילי הארגון מקיימים פגישות עם אנשים שנתפסו למיסיון ולכתות, וניסיון לשכנעם לחזור בהם. מעניקים תמיכה וטיפול למשפחות או אנשים במצוקה שנתפסו למיסיון.  עוסקים בחיזוק המודעות היהודית בקרב עולים מרוסיה. פועלים לארגון רשת שיעורי תורה בפריסה ארצית, ארגון שבתות וימי עיון לעולים רוסיים, ועוד. פעילות מונעת למקרים המועדים לפעילות מיסיונרית והפצת חומרי הסברה בנושא.

מיסיונרים בתחפושת

אחת השיטות המרכזיות של המיסיונרים היא לנסות להציג מצג שקר כביכול זו לא המרת דת אלא צורה שונה של יהדות. כל מי שנחשף לחומרים ולאג'נדה שלהם מבין שאת השקר הגדול. וכך כותב עליהם חתן פרס נובל לשום, יו"ר יד ושם מר אלי ויזל: "הם (היהודים המשיחיים) בלתי הוגנים, הם צבועים, אין להם אומץ להצהיר בכנות שהם החליטו לזנוח את עמם ואת מורשתם. באומרם לקרבנותיהם כי אפשר להיות יהודי ונוצרי גם יחד… הם מטילים מלכודת של תחבולות ושקרים. ויותר גרוע מזאת, הם משחקים במקומות תורפה של הקורבנות שלהם. כל הזמן מנצלים חולשה, אי-ידיעה, וחוסר אושר. הם מציעים "משפחה חדשה" או נישואי תערובות שאמורים להחליף את הדבר האמיתי, ה"חברה" שהייתה חסרה עד עכשיו, ובתחילה, אווירה דתית "שלא מחייבת". אח"כ מאוחר מדי כדי לחזור אחורה: "מבצע פיתוי" הצליח." Lifeline, summer 1995

מאבק במסיונרים – זה ביד שלכם

המאבק במיסיונרים ובכתות המשדלות יהודים להמרת דת בתעלולים שונים ומשונים, אינו עניין רק לפעילים וגופים מאורגנים. זו לא האחריות רק של יד לאחים המקדשת מלחמה ועושה כל מה שביכולתה כדי לעזור ולסייע לכל יהודי להינצל מאותם גופים מיסיונרים עתירי ממון.

האחריות הזו מוטלת על הכתפיים של כולנו. כל אחד מאיתנו יכול להיות שותף בהפצת חומרי הסברה המסבירים את סכנת המיסיונרים ובתרומות המסייעות ליד לאחים להמשיך ולעמוד בחזית המאבק במיסיונרים ושמירת המשכיות העם היהודי.

שאלות נפוצות על מיסיונרים

ברחבי הארץ קיימות למעלה מ-200 קהילות מיסיונריות, כמעט בכל עיר בארץ יש קהילה מיסיונרית עם מרכז פעילות משלה.

יד לאחים עומד בחזית המאבק במיסיון במאמץ אדיר לחשוף את פרצופם האמיתי של אותן כתות ואותם אנשים במתחזים ומציגים את עצמם כדורשי טובתם של משפחות ויהודים במצוקה ומנצלים את אותם מצבים להסית ולהדיח יהודים תמימים לשאול תחתית.

מעוניינים בסגולה לפרנסה או לתת תרומה לנזקקים? פנו אלינו עכשיו!

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל