הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

כת הסיינטולוגיה השתלטה על בית ספר בשרון
חומרי לימוד של כת הסיינטולוגיה התגלו בבית הספר הממלכתי-דתי "אלישיב" בכפר הרא"ה - בעלונים הצבעוניים שחולקו לתלמידים ניתן להבחין בבירור במסרים סמויים המוסווים בצורה מתוחכמת שכוונתם להאיר לילדים את "הדרך אל האושר" ולהעבירם לשורות הכתמשרד החינוך: "לאחר שהסתבר להנהלת בית הספר כי מדובר בחומר לימודי השייך לכת הסיינטולוגיה, הוחלט להפסיק את ההתקשרות במיידי"
15/02/2007

 

כת הסיינטולוגיה, שולחת את זרועותיה הארוכות גם אל מוסדות החינוך במדינת ישראל. לאחרונה התגלו חומרי לימוד של הכת בבית הספר הממלכתי-דתי "אלישיב" בכפר הרא"ה. חומרי הלימוד התמימים לכאורה הובאו לבית הספר המשתייך לזרם הממלכתי-דתי על-ידי צעיר חובש כיפה שהגיע, על-פי עדויות ההורים, ממשרד החינוך.

 

אותו בחור חובש כיפה חילק לתלמידי בית הספר את העלונים הצבעוניים, עליהם מתנוססים עקרונותיה הבולטים של הכת, כאשר בתחתיתם, באותיות קידוש לבנה, מצויין במפורש שמו של מייסד הכת, רון ל. האבארד.

 

העקרונות עליהם מבקשים ראשי הכת לחנך את ילדי ישראל נעימים וערבים לכל אוזן ודומים במקצת לעשרת הדברות, עליהם מתחנך כל ילד יהודי, כשהבולטים ביניהם: "כבד את הוריך ועזור להם", "אל תגנוב", "אל תרצח", ולמרבה הפלא גם "כבד את אמונותיהם הדתיות של אחרים", כאשר באותיות קטנות כתוב בצירוף לציטוט כי הכוונה היא להפגנת תשומת לב ועניין ברעיונות של אנשים אחרים.

 

בחוברת ההסבר הנלווית לעלון שחולק בבית הספר, מצורפים ציטוטים בוני אמון עם הילדים המנסים לגרום להם לחשוב כי אין הכוונה לתקוף את אמונתם הדתית. בקריאה חוזרת ודקדקנית של הכתוב ניתן להבחין בבירור במסרים סמויים המוסווים בצורה מתוחכמת, שכוונתם להאיר לילדים את "הדרך אל האושר", שזהו גם שמו של הספר המפורסם ביותר שלרון ל. האבארד. כך, במסווה של מסרים תמימים, מנסה כת עצומה, בעלת כסף וממון רב, להעביר את ילדי ישראל לשורותיה.

 

דבר נוסף אשר אינו מצורף לעלון ולחוברת שחולקו לילדים היא הביקורת הנחרצת של ראשי הכת על היהדות, ביקורת אותה ניתן לקרוא בכל אתר אינטרנט העוסק בכת ובמניעיה. הביקורת נוגעת בעיקר להמתנה הנצחית והבלתי מושגת כמעט לגאולה באמצעות משיח בן דוד, בזמן שכת הסיינטולוגיה מדברת על גאולה עכשווית הקיימת בלבו של כל אדם.

 

מי שחשפה את הסיפור בפני העיתון "השבוע בנתניה", אמו של אחד התלמידים בבית הספר, טוענת בתוקף כי פניות חוזרות ונשנות שלה למשרד החינוך, למנהלת בית הספר ולמפקח האזורי נענו באדישות ובחוסר אכפתיות. עוד מספרת האם כי הבחור שהביא את חומר הלימוד עשה זאת בצורה מתוחכמת ושקטה, והיא הפנתה את תשומת לבנו לגיוס השקט של פרטי האנשים שנחשפו לחומר. 

 

מאחורי הדף הראשי, עליו מצוינים עקרונות הדת, מופיעה הודעה על אפשרות זכייה בפרס לכל מי שיתלה את הפוסטר בביתו, כאשר לצד הפוסטר צריכה להיות תמונה של הנער כשהוא מחייך.

 

מומחים המכירים את שיטות הכת קובעים כי זוהי דרכה להיכנס לכל בית באמצעות החיוך של הילד אשר יסקרן את האנשים הצופים בתמונה, וכך יקראו יותר ויותר אנשים את המסרים הסמויים. כדי להבטיח את תליית התמונה, מבקשים בעלון לשלוח העתק של התמונה על הקיר, כאשר תמורתו ותמורת פרטיו האישיים של הנער המצורפים, יכול לקבל הנער אחד מעשרות פרסים מתחלפים, כך על-פי המודעה.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "לאחר פגישת היכרות שנערכה בבית הספר, הסתבר להנהלת בית הספר כי מדובר בחומר לימודי השייך לכת הסיינטולוגיה. בעקבות המידע הוחלט להפסיק את ההתקשרות במיידי, והנושא דווח למפקח בית הספר".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100