הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ולב בנים אל אבותם... סיפורו של מיסיונר שחוזר ליהדות
לפני שלשה שבועות הוא התייצב כשבידו ה'ברית החדשה' בהרצאה של הרב אמנון יצחק והציג שאלות באמונה שמלוות אותו מזה שנים * הוא הזדהה כמי שדבק ב'כת היהודים המשיחיים' ועזב את היהדות לטובת הנצרות * הרב השיב לו דבר על אופניו והבטיח לו להתעמק עמו בנושאים שהעלה אם יבטיח ששכנוע ישיב אותו ליהדות * הוא הבטיח רק לחשוב * ביום שני התקיימה פגישה שכזו שבסיומה עטה ציצית ושב בכל לבו אל אבותיו ועמו * בפסח הוא כבר לא יהיה בן נכר
17/04/2007
חוזר ליהדות אותנטית: הרב אמנון יצחק שליט"א עם


הפטרת 'שבת הגדול' התממשה לקראת הקריאה בה. אברהם דב הצעיר שנתפס לכת 'היהודים המשיחיים' שב השבוע אל אמונת אבותיו.

ההופעה שלו בהרצאתו של הרב אמנון יצחק שהתקיימה במבשרת ציון, שפורסמה לפני שבועים במדור 'עולם התשובה' של העתון עשתה גלים בלתי משוערים. הוא קם, כשבידו 'הברית החדשה', הציג עצמו כמי שלמד במוסדות של אחת מהחסידויות הגדולות בישראל עד שנפל, לא עלינו, ברשתה של כת 'היהודים המשיחיים' והכל, כך על פי דבריו בהרצאה, משום שלא מצא תשובה למה שהוא רואה בו כסתירה, חלילה, בין שני פסוקים ב'תורת היהודים'. הצבור כולו הוכה בהלם, אבל הרב אמנון יצחק לא נרתע מלהתמודד תחילה עם השאלה באמונה שהציקה לו, אחר כך לערער את בטחונו ואחיזתו בתיפלות ובעבודה זרה ולבסוף, לאחר שהוביל אותו למבוי סתום ולחשוב על האבסורד גם הציע לו 'עסקה': ''אני מוכן להתעמק אתך יותר בלמוד הפסוקים שנראו לך כסותרים זה את זה, אבל רוצה לכרות אתך הסכם שאם אני מצליח להסביר לך אתה חוזר הביתה''.

הצעיר רק הבטיח לחשוב. אבל הרב מצא גם בהסכמה הזו פתח ללבו של מי שמרד בבורא והשיב כי הוא מוכן להפגש איתו גם תמורת ההתחייבות לחשוב בלבד.

השבוע כשהרב ופמלייתו שבו מההרצאה הגדולה בשוויץ, המדינה שחרטה על דגלה את הצלב שהוא מיסמר את עצמו אליו, התייצב אברהם דב במשרדו של הרב והסתגר עמו לשיחה ארוכה. בסופה בקש אברהם דב רחמים על מעשיו, בקש תיקון ותשובה לנפשו התועה, יצר קשר מחדש עם משפחתו והעלה באש את כל ספרי המינות והכפירה של 'אחר' שהוא דבק בהם בשנים האחרונות והפיץ אותם בין אחיו היהודים.

מיסיונר באגף התורני

בשיחה ל'ארבע כנפות' ול'שופר ניוז' הוא מספר על תקופה אפלה בחייו, שבה נאלץ לרצות למעלה משנה בחייו מאחורי סורג ובריח ושבה נתלש מעמו ונשאב אל כת היהודים המשיחיים. ''אחרי שתקופה ארוכה הסתובבתי עם שאלות באמונה שלא הצלחתי לקבל עליהם תשובות ענייניות, נחשפתי לחומר מיסיונרי שבו הוצגה היהדות מזווית חיצונית. דווקא באגף התורני הציע לי צעיר רוסי, שהתחזה ליהודי מאמין כדי לזכות בתנאים טובים יותר, לעזור לי להבין את הנצרות המתחדשת, את הפעילות המשיחית ושאב אותי אליה'' - הוא מספר. דווקא באגף התורני!

מאז ילדותו מרד אברהם דב ומעולם לא הלך המיסיונר מנו קלישר עם אברהם דב רגעים לפני הטבלתו לנצרותבתלם. ''בשלב מאוחר הסבירו לי שככל שהבן אדם גדל יותר יצרו גדול ממנו ואני רק ניפחתי וניפחתי אותו. עד כמה שידוע לי הורי הלכו להיוועץ באחד האדמו''רים שעד היום אני מאד מעריך אותו והוא יעץ להם שלא לנתק עמי את הקשר לחלוטין. אמא התאמצה יותר לנהוג כך, לאבא היה קשה יותר ובחמש השנים האחרונות כמעט ולא החלפנו דברים. אני התגלגלתי ממקום למקום, בשני הפסחים הראשונים שלאחר עזיבת היהדות ובחגים האחרים התארחתי בקהילות המשיחיות, הייתי גם בישוב הנוצרי 'יד השמונה'. נטשתי לא רק את בית אבי אלא את העם היהודי בכלל''.

לפני מספר חודשים, התגלגל, כך עם הזהות המשיחית החדשה שאימץ לעצמו, לאחת מהישיבות שבירושלים. 'לא הסתרתי דבר, אבל ראש הישיבה כנראה האמין שאם אקבל שם אוכל ומטה לישון אתיישר, בסופו של דבר. התנאי היחיד היה שאוכל את כל שלש סעודות השבת בביתו של בנו, שגם הוא קשור בישיבה. הסכמתי. שלשה חדשים עמדתי בתנאים. לא שמרתי שבת, המשכתי לדבוק ב'אותו האיש' אבל... אכלתי סעודות שבת אצל בנו של ראש הישיבה...

עימות ואימות

לפני מספר שבועות הצטרפתי לטיול של תלמידי הישיבה בצפון. בדרך הוקרנה בפנינו קלטת בשם 'העימות' של הרב אמנון יצחק. הפקחות דברה אלי. אמרתי לרב שישב לידי שהקלטת מעניינת מאד ודווקא בגלל זה הייתי רוצה להוכיח שאני מתייצב מול הרב ומביס אותו. ראיתי בזה אתגר. הצלחתי ל'הדליק' את הרב, שאחרי שלשה חדשים של השקעה שקטה, גילה לפתע פרצה בגדר הצלובה שמתחתי סביבי והוא הציע לי ללכת להרצאה של הרב אמנון יצחק ולהתעמת עמו. אני כל כך הייתי בטוח בעצמי שאמרתי בלבי שקלטת 'העימות' מספר 2 של הרב אמנון יצחק לא תצא מהמפגש הזה אם יתקיים, אבל קלטת מספר אחד שלי, אולי כן תצא. כך הגעתי להרצאה במבשרת ציון.

הצגתי את השאלה שהציקה לי לפחות עשר שנים. כשהשיב לי הרב הבנתי מיד שקבלתי תשובה המתקבלת על דעתי. כל כך השתכנעתי, עד שכאשר העביר אותי הרב לשלב ה'צחוקים' ולעג לשקר המשיחי שאני דבק בו, כבר הצטרפתי לפרצי הצחוק שבאו מהנוכחים, כי מה שהאמנתי בו עד עכשיו לפתע גם הצחיק אותי. היה קשה לי להודות בטעות מיד ולכן הוספתי לבדוק בספרים, לחקור ולדרוש אם אכן צודק הרב בתשובה שנתן לי ונתבררו לי כל הספקות''...

ביום שני כבר לבש אברהם דב 'ארבע כנפות'. ''אני מקווה שתמצא לי כפרה'' - ולצד בקשת התיקון לעצמו, מבקש לשוב לחיק משפחתו. ''אני יודע שאבא ואמא יודעים שאני מכבד אותם ואוהב אותם ואם אבינו שבשמים יקבל את החרטה שלי בודאי שהם יקבלו אותה''.

בפסח הקרוב הוא מקווה שיתקבל להסב ולהמנות עם ''למשפחותם לבית אבותם''. הרב אמנון יצחק אמר לו שהוא ראוי לכך, מאחר ששב ממעשיו המנוכרים ויצא מכלל ''כל בן נכר לא יאכל בו''...

לכתבה המקורית לחצו כאן

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100