הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

סוכל ניסיון כת 'עדי השם' מלהרחיב את פעילותם בחיפה
1/06/2007
העיר חיפה (הגדל)


אמש הוכשלה כוונתם של ראשי הכת המיסיונרית לביסוס אחיזתם בעיר חיפה.

לאחר שקיבלו רוח גבית מפסיקת בית המשפט המאפשרת להם לקיים כינוסים במרכז הקונגרסים, החליטו להמשיך לנעוץ את ציפורניהם בעיר. אנשי הכת איתרו מבנה מסחרי במפרץ חיפה והגישו בקשה לעיריית חיפה להתיר שימוש חריג במבנה לקיים מרכז פולחן אשר כל מטרתו היא העברת יהודים על דתם וקונם.

משנחשפה תוכניתם פנה הרב אריה בליטנטל יו"ר סיעת "אגודת ישראל" בעיריית חיפה המלווה את המאבק כנגד פעילות המיסיונרים בחיפה למהנדס העיר, אדר' אריאל וטרמן, והגיש התנגדות נחרצת לבקשת הכת המסוכנת, מהנימוק של פגיעה ברגשות הציבור היהודי וכן חשש מתסיסה ומתיחות בין תושבי העיר.

בנוסף הביע הרב בליטנטל בשמם של רבני העיר את הזדעזעותם מקיומו של טקס ההטבלה שנערך לאחרונה בחיפה בו המירו דתם כ-שנים עשר איש עקב פעילותם של המיסיונרים במרכז הקונגרסים וזאת תוך ניצול ציני של אוכלוסיות חלשות ונזקקות.

כאמור הבקשה התקבלה ובקשתם נדחתה. הרב בליטנטל ציין בפני כתבנו שבשיתוף פעולה עם הרב שלום בער ליפשיץ יו"ר יד לאחים ואנשי המחלקה למאבק במיסיון, הוא לא ינוח ולא ישקוט עד אשר תוסר החרפה הנבזית הזאת מעירנו.

"אני פשוט נדהם בכל פעם מחדש מהפעילות האגרסבית והמתוחכמת של הקבוצה המיסיונרית אשר בדרכי עורמה מושכים אנשים תמימים בלא שידעו את הסכנה הטמונה בכך. על הציבור להתלכד ולהוקיע את מעשיהם ולא לאפשר להם דריסת רגל בעירנו חיפה." אומר הרב בליטנטל.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100