הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניסיון לרצח פעיל יד לאחים וסדרת פעולות אלימות קשות מצד המיסיונרים
בשבועות האחרונים עדים פעילי יד לאחים למקרי תקיפה אלימים המתבצעים כלפיהם על ידי ארגוני המיסיון. השבוע עלתה האלימות דרגה כאשר חבר באחת הכתות ניסה לדרוס את פעיל הארגון כאשר הגיח מאחוריו במהירות.
23/07/2007
המיסיונר בקפורד באחת מהתפרצויותיו האלימות (צילום מ


כשיצא אמש (יום א') י' פעיל יד לאחים מביתו אל העיר ראשון לציון, לא שיער לאיזו תקרית יקלע. בשעות הערב נערכה פעילות של אנשי המחלקה למאבק במיסיון כנגד פעילות מיסיונרית של חברי כת 'עדי ה''. הפעילים הזהירו יהודים תמימים שבאו להשתתף ב"שיעור" שנערך במקום והאירו את עיניהם בכוונותיהם האמיתיות של אנשי הכת.  סמוך לשעה 21.00 עמד י' בקרבת בית הכת ולפתע שמע צעקה שבאה מכיוונו של ידידו מ'. לקול הצעקה סובב את ראשו ולחרדתו ראה רכב השייך לאחד מחברי הכת שועט לעברו במהירות על מנת לדרסו, ברגע האחרון קפץ י' לצד הדרך וניצל מסכנת מוות הודות לקריאת חברו.

המשטרה כהרגלה במקרים של פעילות אלימה מצד המיסיונרים סירבה להגיע למקום, והיומנאי התורן אמר כי אם רצונם שהמשטרה תטפל במקרה עליהם להגיע לתחנת המשטרה להגשת תלונה. מיד לאחר המקרה אכן הוגשה תלונה בגין ניסיון לדריסה.

מקרה התקיפה מתווסף למקרים רבים של גילויי אלימות מצד המיסיונרים בשבועות האחרונים. רק בשבוע שעבר (יום ב'), לאחר שכבר תקף מספר פעמים במהלך השנה האחרונה,  תקף שוב המיסיונר המשיחי אדי בקפורד את הרב מנחם פרסטר מערד כאשר ערך מחאה ופעילות הסברתית נגד המיסיון. המשטרה הוציאה נגד בקפורד צו הרחקה ואילצה אותו לשהות במעצר בית. למחרת, הגיע הרב פרסטר למקום, ולהפתעתו, התנפל עליו מיסיונר אחר, היכה אותו ולאחר מכן חבט בראשו במקל עד זוב דם. הרב פרסטר פונה מן המקום לקבלת טיפול רפואי. (לצפיה בסרטון המציג את בקפורד מכה את הרב פרסטר לחצו כאן)

הפעילים הביעו דאגה ומורת רוח מאזלת ידה של המשטרה אשר נותנת למקרי האלימות המיסיונריים להישנות שוב ושוב בלא מתן טיפול הולם מצידה.  

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100