הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר ז' אדר תשע"ח

המיסיונרים לא אומרים נואש | מטורקיה לישראל | ברית לילד שחולץ | סגירת מעגל מרגשת | 4 הממ"ים של פורים

 

יד לאחים פעל בעקבות להקה מיסיונרית מחו"ל שערכה סבב קונטרצים של מיסיון

המחלקה למאבק במיסיון של יד לאחים נדהמה לגלות בשבוע האחרון שציידי הנפשות המיסיונרים גייסו שיטה חדשה כדי להגיע לכמה שיותר יהודים רח"ל בניסיון להמיר את דתם לנצרות.

 

 

פניות שהגיעו למוקד החירום של הארגון העלו כי להקה מיסיונרית הפועלת ברחבי העולם ומעלה קונצרטים בשפה הרוסית - שבתוכה מועברים מיסיונריים בוטים - הגיעה לארץ לסבב הופעות, וכדי לקרוץ לציבור הרחב, מפרסמים המיסיונרים כי מדובר בהופעות מסובסדות. וכאילו לא די בזאת, המיסיונרים גם רתמו לעזרתם את הרשויות המקומיות בתחומן יתקיים המופע וסמלי העיריות מתנוססות על המודעות המזמינות את הציבור למופעים האלו.

 

ביד לאחים מיהרו לפעול בכל המישורים וצוותות של הארגון עמדו מחוץ למתחמים בהם נערכו הקונצרטים בצפת, נתניה, אשדוד ונצרת עילית וחילקו חומרי הסברה המזהירים את הציבור מפני הסכנה המיסיונרית. "נחלנו הצלחה רבה כאשר עשרות יהודים נמנעו מלהיכנס בגלל האזהרה שלנו, ועשרות אחרים יצאו מהם כאשר הקונצרט החל והם הבינו שאכן נפלו אכן בפח המיסיונרי" אומר אחד מאנשי השטח של יד לאחים.


מטורקיה לישראל: חתונתה של בת לאב מוסלמי נערכה השבוע כדת משה וישראל
רק מעטים מבין המשתתפים, וביניהם פעילי יד לאחים, ידעו את סודה של הכלה, בחתונה השמחה והמרגשת שנחוגה ביום שני השבוע באולם במרכז הארץ.

 


תחילתו של הסיפור לפני למעלה משני עשורים, כאשר צעירה יהודייה מאנקרה שבטורקיה התחתנה עם צעיר מוסלמי מקומי. לאחר כשנתיים נולדה ביתם הבכורה נורה, שגדלה וחונכה כמוסלמית וכשהייתה בת 9, החליטו הוריה לנצל את זכאותם ולעלות לארץ עקב מצבם הכלכלי הקשה. עברו שנים ונורה שנחשפה ליהדותה החליטה לחזור בתשובה. בנקודה זו היא פנתה ליד לאחים בבקשת עזרה: אביה המוסלמי ניתק אתה קשר ומסרב לשוחח עמה בגלל חזרתה בתשובה, ואמה היהודייה השבורה והרצוצה נפשית מתנכרת אליה - נוכח החיים הקשים תחת בעלה האלים.


יד לאחים נכנס לתמונה ומצא לנורה, שהפכה בינתיים לשרה, קורת גג מתאימה וסיוע כלכלי הולם ומלווה אותה מאז לאורך כל הדרך. במקביל היא החלה להשתתף בשיעורי תורה ויהדות, במדרשה של הרב פרקש מבת ים, כשבשעות הפנויות היא מתנדבת בעמותות להצלת חיים.


השבוע כאמור, נסגר המעגל כאשר שרה עמדה תחת החופה עם בוגר ישיבה והשניים יצאו לדרך חדשה של הקמת בית יהודי נאמן בישראל.

 

 

הילד שחולץ עם משפחתו מהכפר הערבי נכנס בבריתו של אברהם אבינו וזכה לשם יהודי
וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי.

 


השבוע נערכה ברית מילה מרגשת לילד בן 4 וחצי שחולץ עם אמו ואחיו מכפר ערבי, לפני חודש וחצי. סיפור החילוץ המורכב עדיין אסור בפרסום בשל הרגישות הגדולה שלו (ונשמח להביא לכם אותו כאן באחד הניוזלטרים הבאים בעז"ה) אבל היינו חייבים להציג לכם את התמונה הזו (תוך טשטוש כל פרט מזהה, כמובן). הברית נערכה באחד המרכזיים הרפואיים בארץ בנוכחות האם המאושרת, בני משפחתה היהודים וכמה מפעילי יד לאחים שהגיעו כדי להשלים מניין. ונקרא שמו בישראל: נאור חיים. מזל טוב!

 


סגירת מעגל מרגשת בצפון: הניצולים מהכפר הערבי נכנסו למוסדות תורניים
לפני כחצי שנה, לאחר מסכת מדוקדקת של הכנות והיערכויות, הצליחו אנשי יד לאחים לחלץ את ש' ושלושת ילדיה מכפר ערבי בדרום הארץ לדירת מסתור באזור המרכז. קודם לכן חוותה ש' מסכת קשה של התעללות אלימה קשה ופוגענית. הגיעו הדברים לידי כך שבעלה הערבי לא הרשה לה לצאת מפתח הבית ובד בבד לא חדל להשפילה ולהקניטה, לנגד עיני ילדיה חסרי האונים, בכל דרך ובכל עת מצוא. כשש' הצליחה למצוא בעצמה כוחות נפש היא יצרה קשר עם יד לאחים.

 

 

טובי אנשי המקצוע נכנסו לתמונה והפיקו תכנית חילוץ שיצאה אל הפועל, מתחת לאפו של הערבי האלים. זמן קצר לאחר מכן, בעת שהלה נכנס בדרך לא חוקית לשטחי הארץ, הוא גם נעצר בידי כוחות הבטחון שיד לאחים הכניס מבעוד מועד לעובי הקורה.

 

בשלב מסוים התקבל טלפון במשרדי יד לאחים. על הקו הייתה אישה שהזדהתה כחברה של ש' שלטענתה איבדה את מספרה הסלולרי וביקשה אותו. ביד לאחים גילו ערנות ואחריות ולא הסכימו למסור את המספר. מאוחר יותר התברר כי הייתה זו שליחה של הבעל הערבי שביקש באמצעותה לעלות על עקבותיה של ש'.

 

במשך יותר מארבעה חודשים שהו ש' וילדיה בדירת מסתור מאובזרת היטב שיד לאחים הכין עבורם. במשך התקופה הזו טופלו הילדים במסירות מיוחדת בידיים המקצועיות של צוות החונכים ביד לאחים. השבוע נשלם המעגל כשכל הילדים החלו את לימודיהם במוסדות חינוך תורניים שבהם השתלבו, לא לפני שהאם והילדים עברו להתגורר באחת מערי הצפון בדירה ראויה לשמה שיד לאחים שכר עבורם.

 

"ברוך ה', תודות לנשמות הנפלאות של יד לאחים, אנו עולים בימים אלו על דרך המלך", אמרה השבוע האם הנרגשת.

 

 

פורים לפנינו: אלו ארבעת הממ"ים שיעזרו לנו לחגוג אותו בצורה מושלמת
חג פורים כולל 4 מצוות חשובות והמשותף לכולן הוא שהן עוסקות בקשר עם הזולת – אחדות או נתינה, שהן מתחילות באות מ"ם, שצריך לעשות את כולן ושעל כל אחד ואחת יש את החובה לקיים אותן כבר מגיל צעיר.


הדרך להגיע לשמחה אמתית, בפרט כשנמצאים במצב רוח פחות מרומם, היא ע"י נתינה או אחדות, ולכן על ידי שנקיים את כל המצוות האלו נגיע בפורים לשמחה אמתית.

 


אז איך עושים את זה?

שתי המצוות הראשונות הן מצוות הכרחיות שנעשות עבור מישהו אחר ומשקפות את האכפתיות והדאגה שיש לכל יהודי עבור רעהו ועל כן הן מאוד קלות לביצוע.


משלוח מנות. מתי? ביום הפורים (יום חמישי י"ד אדר, (1.3.18 עד לשקיעת החמה. מה עושים? מצווה על כל אחד ואחת כולל הילדים הקטנים לשלוח "משלוח מנות” לאדם אחד לפחות, ילד שולח לחברו וילדה לחברתה וכמובן גם המבוגרים נוהגים כך. המשלוח צריך לכלול מינימום שני דברי מאכל או מאכל ומשקה - שונים (שונים- זאת אומרת: שונים בטעם, בצורה, בצבע או בברכה שמברכים עליהם).


מתנות לאביונים. מתי? ביום הפורים עד לשקיעת החמה. מה עושים? על כל אחת ואחד( כולל הילדים הקטנים) לתת צדקה לשני עניים, כאשר הסכום המינימלי הוא 10 אגורות לכל עני, אך מובן שיותר טוב להרבות כמה שיותר בנתינת הצדקה. אם אין עניים בסביבה ניתן גם לתת בקופת צדקה ואחרי החג להעביר לארגוני צדקה ובתי חב"ד המעבירים את הצדקה לנזקקים.


מקרא מגילה. קריאת מגילת אסתר- השתלשלות האירועים שהביאה לנס פורים. מתי? את קריאת המגילה שומעים פעמיים. 1. בליל פורים (יום רביעי י"ג אדר, 28.2.18 בערב). 2. ביום הפורים (למחרת) עד לשקיעת החמה. מה עושים? את קריאת המגילה ניתן לשמוע בבית הכנסת או באחד מבתי חב"ד (בחלקם היא נקראת בכל שעה עגולה), והיא נקראת במנגינה מיוחדת מתוך מגילת קלף. מאיזה גיל? שמיעת קריאת המגילה הא חובה לכל בת המגיעה לגיל12 ולכל בן המגיע לגיל 13. למרות זאת, גם קודם לכן יש מצווה לחנך את הילדים ולהביא אותם לשמוע את המגילה, וזאת החל מהגיל שהם מסוגלים להקשיב. על המאזינים לשמוע כל מלה ולפיכך אסור לדבר ולהסיח את הדעת בזמן הקריאה בה. כשמזכירים את המן בליווי תואר כלשהו (הרשע, האגגי וכדומה) מרעישים ברעשנים.


ואחרון חביב, משתה ושמחה. מתי? ביום הפורים, י"ד אדר בשעות היום. מה עושים? עורכים סעודת חג חגיגית עם בני המשפחה, נוטלים ידיים ומברכים על הלחם, שותים ושמחים. (מי שידו משגת, מוטב שיקנה גם בשר ודגים).

* שימו לב! לחוגגים בירושלים- פורים חל ביום חמישי בערב וביום שישי
מדור זה, באדיבות עלון 'עלמה פרינסס'. הזכויות שמורות לעלון ותודתנו נתונה להם

 

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100