הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר מס' 15, אייר תשע"ח

 זה מה שקרה ביד לאחים בשבועיים האחרונים 

 

 

קמפיין מיסיונרי בשכונות החרדיות בירושלים בעלות 1.8 מיליון דולר; יד לאחים משיב מלחמה

 

המיסיונרים פשטו בימים האחרונים על ירושלים ושכונותיה החרדיות בקמפיין מקומם ורחב היקף שעלותו מסתכמת בלא פחות מ-1.8 מיליון דולר. כך עולה מנתונים שהגיעו ליד לאחים, אשר יצא לקרב הסברה מקיף כדי לקדם את פני המיסיונרים ולבלום את המשך הקמפיין שלהם בכל דרך לגיטימית.

 

לוח מודעות בלב שכונת גאולה, שבמרכזו הודבקה המודעה המיסיונרית.


במסגרת הקמפיין כיסו המיסיונרים לוחות מודעות בשכונות חרדיות ברחבי העיר עם מודעות מתוחכמות במיוחד. המודעות עוצבו בסגנון קומיקס, הפופולארי מאוד בציבור החרדי, והדמויות המככבות בו בעלות חזות חרדית מובהקת, כשבפיהם הושמו מסרים מיסיונריים מובהקים. כמו לא היה די בכך, על מנת להוליך שולל, מספרי הטלפון המופיעים במודעות ליצירת קשר – הם מספרי טלפון כשרים, וזאת כדי להסיר כל חשש או רתיעה מהמודעות ותוכנן.

יד לאחים פועל כנגד הקמפיין המיסיונרי במספר מישורים. פנייה אל עיריית ירושלים העלתה כי המודעות נתלו שלא כחוק ושלא ברשות וכי העירייה מתכוונת לנקוט באמצעים משפטיים כנגד המיסיונרים. במקביל, צוותים גדולים של פעילים, המתוגברים במתנדבים רבים, עלו לירושלים, הסירו מודעות רבות ואף הדביקו את צעדיהם של חלק מהמיסיונרים וקראו לציבור להיזהר מפניהם. אגב, כמה מפעילי יד לאחים שנתקלו בשעת מעשה במיסיונרים שהדביקו את המודעות האלו בלוחות המודעות, הופתעו לראות אותם מחופשים לחרדים. נראה כי הם נקטו בצעד זה על מנת להיטמע בקלות ובטבעיות בשכונות החרדיות ולא לעורר כל חשד.

ההיערכות המוגברת של יד לאחים נמשכת גם בימים אלו עד שהמפגעים המיסיונרים יעזבו את העיר ויניחו לתושביה.
 

  

 

משרד התפוצות בודק אפשרות להעלות לישראל כ-60 מיליון גויים

 

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו שליט"א מצטרף למאבק יד לאחים נוכח דו"ח הועדה הממשלתית (שמינה שר התפוצות נפתלי בנט), אשר קבע כי בעולם קיימים 60 מיליון איש המחזיקים בזיקה ליהדות או לישראל, וכי יש קהילות בקרבם אשר ניתן לבחון את העלאתן ארצה וגיורן.

 

 

 


"אין צורך להכביר במילים, עמדתי חד משמעית. הליך הגיור של כל מי שמבקש להצטרף לעם קדוש חייב להיעשות כפי שההלכה קובעת" כתב הרב בתשובה למכתב ששלח אליו הרב שמואל ליפשיץ מראשי יד לאחים בנידון.

לפי הדו"ח, האוכלוסיות כוללות צאצאי יהודים שאינם זכאי חוק השבות, כמו למשל יהודים מומרים, קהילות המצהירות על שייכות לעם היהודי אך חייבות בגיור דוגמת בני הפלשמורה מאתיופיה ובני המנשה מהודו, "צאצאי אנוסים" שעברו ניצור כפוי בספרד, פורטוגל, צרפת, איטליה, אמריקה הלטינית ודרום-מערב ארה"ב, צאצאי "אנוסים אדומים" ממזרח אירופה שהסתירו את יהדותם מפני המשטר הקומוניסטי, קבוצות באפריקה ובאסיה הטוענות לקשר רחוק יותר עם היהדות וכן קבוצות ברחבי העולם עם "שאיפה לזיקה המבוססת על קרבה רעיונית ורוחנית".

 

ביד לאחים הנאבק בתופעת ההתבוללות התריעו בשל כך כי גיור מוזר שכזה מהווה סכנה קיומית לעם היהודי. "אי אפשר לפרוץ את הסכר וחומות ההלכה היהודיים כדי לייצר פתרון דמוגרפי מלאכותי. הפתרון הוא ביצור עם ישראל ולא להפך".

 

 


נותרו ימים ספורים לזכייה בספר התורה של יד לאחים!

 

אוטוטו – עוד לפני חג מתן תורה - תיערך הגרלת יד לאחים על ספר תורה מהודר. ממוקד יד לאחים נמסר כי לקראת מועד ההגרלה הקרב ובא, נראית התעניינות גוברת והולכת בהגרלה הנדירה. במשך כל הימים האחרונים מציפים את המוקד המוני פניות של יהודים מכל רחבי הארץ המבקשים לזכות בספר התורה כדי לממש "חלום חיים" ולהכניסו לבית הכנסת שלהם, לזכותם ולעילוי נשמת יקיריהם.

 

 
יובל ג'וליאן, הזוכה בס"ת בשנה שעברה


חשוב לציין כי בהגרלה זו אין מדובר על זכייה באותיות או בעמודים, אלא בספר תורה שלם. חשוב לציין כי הזכייה מעניקה גם הזדמנות פז לקיים את המצווה של כתיבת ספר תורה. הזוכה בהגרלה יקבל גם את מימון תהלוכת הכנסת ספר התורה, וכן את הפרסום על הכנסת ספר התורה. יצוין כי הנרשמים להגרלה זוכים מידית ב-2 מתנות ייחודיות חדשות שיפארו את שולחן החג והשבת, ושיגיעו לביתם על ידי שליח מיוחד עוד טרם כניסת החג והשבת.
עוד נמסר ממוקד יד לאחים, כי כדי להספיק להצטרף להגרלה מוטב להקדים ולהירשם מבעוד מועד ולא להמתין לשעות העומס של הרגע האחרון.


כאמור, ההגרלה תתקיים בעז"ה בערב חג השבועות, חג מתן תורה - יום חמישי ג' בסיוון תשע"ח, (17.5.2018), בשעה 22:00. ההגרלה באישור משרד האוצר ובפיקוח רו"ח.

 

לכניסה להגרלה לחצו כאן או חייגו למוקד יד לאחים: 9234*

 

 

בשבועות, בואו לקבל את התורה מחדש!

 

חגי ישראל, משום מה, לא זוכים ליחס שווה. חג החנוכה, למשל, הוא חג פופולרי במיוחד: כמעט כולם מדליקים חנוכיות, אוכלים סופגניות ומחלקים דמי חנוכה לילדים. כך גם חג הפסח וראש השנה; חג השבועות, לעומת זאת, לא זכה לפופולריות גבוהה כל-כך.

 


ולא בצדק. כי חג השבועות מסמל את מה שבאמת מייחד אותנו כעם: התורה שניתנה לנו בהר סיני. בין אם אנו שומרים את כל המצוות ובין אם אנו עדיין לא עושים זאת, התורה היא זו שמייחדת אותנו מכל אומות העולם, היא הקוד הכתוב של העם שלנו. הקוד הכתוב של הקשר בינינו לאלוקים. היא מה ששמר עלינו במשך שנות דור.


בחג השבועות השנה, בואו לבית הכנסת יחד עם כל המשפחה. בואו לשמוע שוב את דבריו של האלוקים שנאמרו לראשונה לפני אלפי שנים אך עדיין נאמרים ורלבנטיים בכל רגע. ספרו לילדיכם כי זו הזדמנות לחוות שוב את מתן תורה ולהיזכר במה שעושה אותנו יהודים.


אז ניפגש בבית הכנסת בחג!


וכמו בפעם הראשונה, תביאו את כולם: גברים ונשים, מבוגרים וילדים. אחרי הכול, התורה שייכת לכולנו.


מבוסס על אתר 'בית חב"ד'he.chabad.org . תודתנו נתונה להם.

 

 


הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100